Televizyon

‘İSMAİL ABİ’ MASUM

ismail

TRT ‘İsmail Abi’ye ses çıkarmadı!
‘Leyla ile Mecnun’ dizisinin sevilen karakteri İsmail Abi’nin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e ‘takla’ göndermesine, TRT’den ‘saygısızlık, hakaret yoksa bizim için sorun yok’ açıklaması geldi.

Akşam gazetesinin haberine göre, TRT ‘nin sevilen dizisi Leyla ile Mecnun ‘dan, Pasinler’de kendisini karşılayan vatandaşa “Nereden bileyim sevindiğini hadi bir takla at da görelim” diyen Bakan İdris Naim Şahin ‘e taklalı eleştiri geldi.

‘BU ADAM 40 TAKLA ATSAN İŞ MİŞ VERECEĞİ YOK’
Dizinin son bölümünde, fenomen karakter ‘İsmail Abi’, bir arkadaşıyla lokantaya iş görüşmesine gider. “İşi çok mu istiyorsun” diye soran işveren, “Nereden bileyim çok istediğini, kalk bi oyna, ya da bir takla at da anlayayım” der ve yanıt İsmail Abi’den gelir: Hafız ne oluyor ya, takla makla. Bu adam iş istiyor, dilenmiyor ki? Bu neyin taklası anlamıyorum ki? O elini indir. Çalışılmaz bunun yanında. Bu adam 40 takla atsan iş miş vereceği yok. Artist, çoluk çocuk sahibi koca adamı maymun edeceksin burada. Artist…

TRT yetkililerinin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Dizinin bir dış yapım ve komedi dizisi. Güncel olaylarla ilgili espriler yapılıyor.Türkiye’nin gündemine ilişkin sosyal olaylar, hicvediliyor. Herhangi bir saygısızlık, hakaret yoksa bizim için sorun yok. Zaten bu gibi bir sorun olsaydı, denetim birimimiz gerekli uyarıyı yapardı.”
Yetkililer ayrıca, diziye parasını veren TRT ‘nin de bu tür eleştirilerden nasibini aldığını belirterek, “Önceki bölümlerden birinde de dizinin yayınlandığı kurum eleştirildi. TRT ‘nin elektrik faturalarından aldığı pay, dizinin bir bölümünde hiciv konusu yapıldı” dedi.

Radikal

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu