Medya

İsmail Kılıçarslan’dan “ironik” özür… Birgün gazetesinden neden özür diledi?

Yenişafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü yazısında ironik bir özür yazısı kaleme aldı. Kılıçarslan, Birgün gazetesinde sinema yazıları yazan Cüneyt Cebenoyan’ın bir yazısında PKK karşıtı ifadelere yer vermesinden dolayı “Cebenoyan’ın kovarlar” şeklinde bir öngörüde bulunduğununu yazdı. Kendisine Birgün’den sözkonusu yazar için “kovmuyoruz” açıklaması yapıldığını ifade eden Kılıçarslan, ironik bir biçimde Birgün gazetesinden özür diledi.

İşte İsmail Kılıçarslan’ın medya kulislerinde dikkat çeken o ilginç özür yazısı:


BİR ÖZÜR METNİ:

Bu sütunda yayınlanan ‘Aynı kötü filmlerin tekrarı’ başlıklı yazımın bir yerinde Birgün Gazetesi’nde sinema yazıları yazan Cüneyt Cebenoyan’ın kaleme aldığı PKK karşıtı satırları üzerinden bir öngörüde bulunmuş ve ‘terör örgütleri sevicisi Birgün, baskılara dayanamaz ve Cebenoyan’ı kovar’ demiştim. Bunun üzerine Birgün Gazetesi’nin yazı işlerinden Berkant Gültekin’le tuhaf bir yazışma zincirinde buldum kendime. Hikaye uzun ama şu kadarını söyleyeyim hiç olmazsa. Berkant Bey beni ‘sallamak’ kelimesinin karşılığını bulmak üzere TDK’ya başvurmaya, yetmezse müftülüğe danışmaya falan davet etti. Fantastikti anlayacağınız. Bu tuhaf ‘tıkanık iletişim’ bir tarafa, Berkant Bey resmi olarak şunu söyledi: ‘Cebenoyan’ı kovmuyoruz, kovmayacağız. Dolayısıyla özür dilemelisiniz.’ Peki madem. Özür dilerim. Daha önce Mine Kırıkkanat’la PKK eleştirili söyleşi yaptı diye muhabirinin işine son veren Birgün Gazetesi’nin bu kez PKK karşıtı yazı yazan yazarını işten atmayacağını bilmek güzel. Gerçekten.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu