Medya

İsmail Küçükkaya, Ahmet Hakan’ın “Akşener’den icazet” tepkisine nasıl cevap verdi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sorduğu bir soru nedeniyle Ahmet Hakan’ın eleştirdiği İsmail Küçükkaya’dan Ahmet Hakan’a yanıt geldi. Küçükkaya, geçtiğimiz akşam CNNTürk’ün yayınına bağlanarak Ahmet Hakan’ın tepkisine cevap verdi.

Halk TV’de yayınlanan ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programında Meral Akşener’e sorduğu bir soru nedeniyle Ahmet Hakan’ın eleştirdiği İsmail Küçükkaya’dan yanıt geldi. Küçükkaya “Siyasilerden icazet alacak değiliz” dedi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ın konuğu İYİ Parti lideri Meral Akşener olmuştu. İsmail Küçükkaya da bu programda Akşener’e bir soru sordu. Soru ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 28 Ekim Cuma günü katılacağı ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ programına bazı gazetecilerin de davet edilmesiyle ilgiliydi. Bu gazetecilerin uzun zaman sonra iktidardan bir etkinlik için davet alması gündem olmuştu. Küçükkaya da bu konuyu Akşener’e sordu. Bu soruya hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’dan tepki geldi.

Hakan bugünkü köşesinde kendisinin böyle bir soru sorması halinde tepki toplayacağını belirterek şunları yazdı:

İsmail soruyor:

“Efendim, AK Parti’nin toplantısına bizi de davet ettiler. Ne dersiniz? Gidelim mi?”

Akşener cevap veriyor:

“Bence gidin.”

Şimdi bu manzarayı bir tarafa bırakalım.

Bambaşka bir ekran manzarası gözünüzün önüne gelsin.

CNN Türk’teyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuğumuz.

Ve ben aniden şöyle bir şey söylüyorum:

“Efendim, İYİ Parti’nin etkinliği var. Beni de davet ettiler. Ne dersiniz, gidelim mi?”

Ne olurdu?

Gerçekten ne olurdu?

Dininize imanınıza dürüstçe cevap verin.

Ortalık yıkılmaz mıydı?

Küçükkaya ise bu sabahki programında Ahmet Hakan’a yanıt verdi ve şunları söyledi:

Ahmet Hakan’ın programında bir arkadaş İsmail Küçükkaya icazet aldı dedi. Hafif tebessüm ettim. Sonra Ahmet Hakan da ‘ne kadar saçma bir şey’ dedi. Normalde gülüp geçerim ama ‘ne kadar saçma’ deyince dedim ki izlememiş. Bir mesaj attım Ahmet Hakan’a. Hakan da İsmail izliyor bağlansın dedi, bağlandım.

Bugün de yazmış. Kendisinin de birtakım dertleri var. O ayrı. Fakat şunu söyleyeyim; 31 yıllık gazeteciyiz, hükümetten gelen bir davete katılıp katılmayacağımızı bir başka siyasiye soracak değiliz. Siyasilerden icazet alacak değiliz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu