Medya

İsmail Küçükkaya, eski eşinin iddiaları için kendini nasıl savundu?

Eda Demirci, eski eşi İsmail Küçükkaya’nın kendisine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı açıklamasıyla Türkiye’nin gündemine oturmuştu. İsmail Küçükkaya eski eşinin şiddet iddialarını Sözcü’den Hande Zeyrek’e değerlendirdi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: “NEDEN ŞİMDİ?”

Demirci’nin kendisi hakkındaki iddialarını yalanlayarak söz konusu tartışmalara ilişkin haberlerin medya kuruluşlarında yer almasını ‘itibarsızlaştırma çabası’ olarak nitelendiren Küçükkaya, “Şahsımı ve mesleki varlığımı hedef alan bu iftira ve linç kampanyasına karşı da yasal yollara başvuruyorum” dedi.

Küçükkaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim boşanmamız karşı tarafın talebi üzerine anlaşmalı olarak gerçekleşti. Yani karşı taraf davasından, iddiasından vazgeçti ve boşanma kararı da yine kendisinin talebiyle 30 Ocak 2020’de kesinleşti. Resmen boşanmamızın üzerinden bugüne kadar 6 ay geçti. Neden şimdi bu asılsız iddiaları yeniden gündeme getirdiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ayrıca bu iddiaları sahiplenenler ile benim gibi gazetecilere eş zamanlı yürütülen itibarsızlaştırma çabalarının birlikte değerlendirilmesi gerekir.

“YASAL YOLLARA BAŞVURUYORUM”

Karalama kampanyasını iki yıl önce boşanma davasının açılmasıyla başlatan malum basın kuruluşuna karşı açtığımız tazminat davalarından birisi sonuçlandı. Mahkeme o kuruluşu 30 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Yasal mercilere müracaat etme dışında hiçbir açıklama yapmadım. Bir hakkımız varsa yasal yollarla aranmasını tercih ederim. Nitekim şahsımı ve mesleki varlığımı hedef alan bu iftira ve linç kampanyasına karşı da yasal yollara başvuruyorum.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu