Gündem

İsmail Küçükkaya ile yüz yüze görüşmesi soruldu…Ekrem İmamoğlu TRT Haber’de açıkladı

Ekrem İmamoğlu, bu akşam TRT Haber’e konuk oldu. Fatih Er ve Şebnem Bursalı’nın yönelttiği soruları cevaplayan Ekrem İmamoğlu, tartışmalara neden olan İsmail Küçükkaya ile The Marmara Oteli’nde yüz yüze görüşmeleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU: “TAKSİM’DE BİR OTELDE GÖRÜŞTÜK”

İlk defa TRT Haber kanalına çıktığını dile getiren İmamoğlu’nun, “TRT olarak adil olduğunuza inanıyor musunuz?” diye sorması dikkatlerden kaçmadı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE GÖRÜŞME MESELESİNE AÇIKLIK GETİRDİ

İmamoğlu, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“15 dakika falan sürdü. Ama 2-3 dakika konuşmuşuzdur çünkü ben buhar alıyordum o sırada. Bu konuyu dile getiren ve bu buluşmayı sağlayan bizim talebimizdir. 31 Mart’tan 2 ay önce talep eden, meydanda taşlarımızı döküyoruz diye reddedilen bizdik. E bu süreç makul görüldü. ben de teşekkür ettim Sn. Yıldırım’a. Sonra konuşmaya başladı. Uğur Dündar dedi Yıldırım, hay hay dedim. Bana sordular, bu işi en çok gündeme getiren Didem Arslan olmalı dedim. Geri dönüş yaptılar, Yıldırım Didem hanımı istemiyor dendi. Sonra 6-7 isim verdiler, İsmail bey kendi yaptı açıklamasını. Kim olursa olsun vız gelir tırıs gider diyen kendisi. Daha sonra Küçükkaya beni aradı, sizle görüşmek istiyorum, daha sonra da Yıldırım’a gideceğim dedi. İstanbul’da Taksim’de bir otelde görüştük. O gün proje tanıtımım vardı. 2-3 dakika görüştük. Bir talebiniz var mı dedi. Dedim yok istediğinizi sorabilirsiniz.

17 yıl bu süreçten kaçanlar artık o masadan kaçamayacaklar. Ben bu süreçte özellikle söyledim, burası bir Kırkpınar Meydanı değil. Süreç de gerçekten kötü bir tecrübe ortaya koyunca da bahane arıyorlar. Herhalde fırça yediler, bahane arayışındalar. Sn. Yıldırım beni ve eşimi çaya davet etti. Ben seçim günü de dahil istediği gün çağırdığı gün giderim.”

İMAMOĞLU: “ADİL OLDUĞUNUZA İNANIYOR MUSUNUZ?”

CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Bugün çok soru sordular bana hiçbirine cevap vermedim onu söyleyeyim. Dedim ki ‘TRT’den izleyin’, kanallar kızdı. Muhtemelen birkaç kanal kaçtı maçtı diye bir kaç tane haber bile yapmıştırlar. Dedim ki ‘Uzun zamandır TRT bizi çağırmıyordu. Onlar beni düşünmüyor ama ben onların yayıncılığını düşüneceğim. Soruları orada cevap vereceğim’ dedim. Onun için bu şekilde geldik inşallah iyi bir yayın olur” diye konuştu.

İmamoğlu, ayrıca, TRT’ye yönelik eleştirilerde de bulunarak, “Adil olduğunuza inanıyor musunuz TRT olarak?” diye sordu. İmamoğlu, “İlk defa beni çağırıyorsunuz. Burası benim. Burası 82 milyonun. Buradaki emekçi kardeşlerime hakkımı helal ediyorum” diye de belirtti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu