Medya

İsmail Saymaz, “Ergenekon haberlerimin arkasındayım” diye yazdığı paylaşımı sildi

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından Ergenekon davasının ilk yıllarında yazdığı haberlerinin arkasında olduğunu söyledi. Ancak bu paylaşımın ardından İsmail Saymaz’ın kısa süre sonra paylaşımını kaldırdığı ortaya çıktı.

SAYMAZ YAPTIĞI PAYLAŞIMINI SİLDİ

Gazeteci İsmail Saymaz ile sinema eleştirmeni Tunca Arslan arasında Ergenekon Davası haberlerine ilişkin sosyal medyada ilginç bir tartışma yaşandı.

İsmail Saymaz’ın 2008 yılında Ergenekon’a ilişkin yaptığı haberlerin küpürlerini paylaşan Tunca Arslan, “Ergenekon diye bir örgütün hiç var olmadığı, ilgili davalarda kumpas kurulduğu bugün kesinleşti. İsmail Saymaz bu tür haberleri vaktiyle hangi saiklerle yaptığını ya da kendisine yaptırıldığını açıklarsa gazeteciliğine halel gelmez. Aksi takdirde sonsuza kadar susması gerekir” diye yazdı.

Saymaz ise Arslan’a verdiği cevapta, “Tunca Arslan, Türkan Saylan’a ‘misyoner’ ve Amerikancı diye iftira atarak Fetullahçı savcıların eline ‘delil’ sunan Aydınlık’ta yıllardır yazıyor olmaktan sen utanmıyorsun da, ben yazdığım üç tane gerçek haberden mi utanacağım? Hepsinin arkasındayım. Hepsi de iyi haberlerdi” ifadelerini kullandı.

Fakat İsmail Saymaz’ın tivitini kısa bir süre sonra kaldırdığı görüldü. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ise tivitin görüntüsünü paylaşarak neden mesajı kaldırdığını sordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu