ManşetMedya

Twitter hesabı hacklenen İsmail Saymaz hackerlara nasıl seslendi?

Hürriyet gazetesi muhabirlerinden İsmail Saymaz’ın dün gece twitter hesabı hackerlar tarafından ele geçirildi ve özel tweetleri ifşa edildi. İsmail Saymaz’ın özellikle meslekten tanınan hanım arkadaşlarıyla yaptığı yazışmalar ortaya çıkınca İsmail Saymaz hackerlara nasıl seslendi?

İsmail Saymaz twitter hesabını tekrar elde ettikten sonra “FETÖ’vari tekniklerle hacklendi” yorumuyla birkaç açıklama mesajı attı.

Peki ifşa edilen tweetlerin içeriğinde neler vardı. Özellikle CNN Türk spikeri Nevşin Mengü ile yapılan sohbet sosyal medyada büyük ses getirdi.

İsmail Saymaz hesabını ele geçirdikten sonra şunları söyledi:

blankblank  blank

İsmail Saymaz kimdir?

İsmail Saymaz (11 Temmuz 1980, Rize) Türk gazeteci ve yazar. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi almaya başladı. İlk olarak ülkücü bir düşünce yapısına sahip olan Saymaz daha sonra ise edebiyat öğretmeninin önerdiği kitaplar ile sol kesime ilgi gösterdi.

İsmail Saymaz 15 yaşındayken yerel radyolarda edebiyat programları yaptı. Daha sonra ise yerel televizyon kanallarındaki tartışma programlarına katıldı. Gazetecilik hayatına ise ilk olarak Rize’de başladı. Ardından İstanbul ve Konya gibi şehirlerde bulunan yerel gazetelerde çalıştı. 2002 yılında Radikal gazetesinde görev yapmaya başladı. İnsan hakkı ihlalleri ve düşünce özgürlüğü üzerine çeşitli haberler yaptı ve bu konularda kitaplar yayınladı. Erzincan davası başta olmak üzere çeşitli haberleri nedeniyle yirmiye yakın davada yüz yılı aşkın hapis cezası istemiyle yargılandı. Gezi Parkı protestoları’nın yaşandığı dönemde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın darp edilme görüntülerini ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaştı.2014 yılında ise Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü tarafından yılın “100 Basın Kahramanı” listesinde yer aldı. Saymaz gazetecilik mesleği dışında çeşitli haber kanallarındaki tartışma programlarına da katılmaktadır.

 

 

Başa dön tuşu