Medya

İsmail Saymaz ve Banu Güven arasındaki Suriyeli sığınmacı tartışması sosyal medyaya damga vurdu

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz şu sıralar Suriyeli sığınmacılar ile ilgili sert açıklamalarıyla gündemde. İktidarın mülteci politikasına yüklenen İsmail Saymaz’a Banu Güven’den tepki geldi.

İki isim sosyal medya Twitter’da Suriyeli sığınmacılar ile ilgili tartıştı.
Banu Güven, tartışmada İsmail Saymaz’ın kullandığı argümanların nefret ve ırkçılığı tetiklediğini yazdı. İsmail Saymaz’ın Banu Güven’e “Hiçbir sözleşme, geçici kabul yönetmenliği dahil, tatile gitmeye izin vermez. Ülkenin sınırları Suriye politikasından ötürü yol geçen hanına döndü. Canlı bombalar bu şekilde ülkemize girdi. Hiç mi insanlarınıza karşı aidiyet hissetmiyorsun?” diye cevap vermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Saymaz ayrıca Banu Güven’in DW Türkçe servisinde çalışmasına atıfta bulunarak “Çalıştığın Alman kuruluşuna şunu anlatman iyi olur: Sultanahmet’te on Alman turisti kaybeden canlı bomba, geçici kabul belgesiyle dolaşıyordu” ifadelerini kullandı.

Banu Güven ise İsmail Saymaz’a “İsmail, çok gittikçe acayip, geri dönülmez yerlere gidiyorsun. SETA raporu gibi konuşmaya başladın” sözleri ile cevap verdi.

İşte, İsmail Saymaz ile Banu Güven’in Twitter’dan yaşadığı tartışma:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu