Televizyon

İsmail Türüt: Milli ve yerli adam bu ülkede şöhret olamaz

Ünlü Türkücü İsmail Türüt Akit TV’de konuştu. Uzun süren ekran sessizliğini Akit TV’de Sözün Özü programında bozan İsmail Türüt, yine ilginç açıklamaların altına imza attı. Sanat dünyasında yaşan iki yüzlülüğü anlatan ünlü türkücü sanat dünyasını sarsacak iddiaları dile getirdi.

“Sanat camiasında milli olmak , milli ve manevi değerleri savunmak başka anlama geliyor. Ben yüzde yüz yerli, milli ve Müslüman bir adamım ” diye konuşan İsmail Türüt programda oldukça dert yandı.

“ZİRVEDE OLMAM LAZIMKEN DİPTEYİM”

“Geçmişte olduğu gibi bu dönemde de bana yanlışlıklar yapıldı” diyen İsmail Türüt, bu dönemde zirvede olmam lazımken en dipteyim” dedi. Kendisine tezgahlar kurulduğunu iddia eden ünü türkücü eskiden görüşebildiği Cumhubaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştürülmediğini, engellendiğini ileri sürdü.

Tayyip Erdoğan’ın cezaevinde olduğu zamanlarda Kanal 7’de İsmail Türüt Show’da yaşadığı bir anekdotu anlatan İsmail Türüt, canlı yayında şiir okuduğu için cezaevine gönderilen Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığını anlattı. Programın reklam arasında konuk sanatçılarının “o adamı neden bizim olduğumuz programda övüyorsun diye kendisine itiraz ettiklerini anlatan, konuk sanatçıların reklam arasında kendini programdan gitmekle tehdit ettiklerini anlattı.

“TAYYİP ERDOĞAN’I ÖVDÜM DİYE TEHDİT ALDIM”

Ertesi gün bir işadamının kendisini aradığını ve bazı komutanların Tayyip Erdoğan’ı öven açıklamalarından dolayı kendisini tehdit ettiklerini ifade etti.

Eskiden bir sanatçı grubu kurduklarını ve sık sık bir araya gelerek sohbet ettiklerini belirten Türüt, o zamanlar o sanatçıların çoğunun Tayyip Erdoğan’ın aleyhinde konuştuklarını söyledi. Türüt, daha sonra o aleyhinde konuşan sanatçıların bugün Tayyip Erdoğan’ın sağında solunda yer aldığını dile getirdi.

MİLLİ VE YERLİ SANATÇILARIN ŞÖHRET OLMASI ZOR

Türüt açıklamalarında, bundan böyle milli ve yerli sanatçıların kolay kolay şöhret olamayacaklarını söyledi. Çünkü şöhrete giden kanalların başkalarının elinde olduğunu savunan Türüt, “bu durum sinemada da tiyatroda da böyledir” dedi. Türüt, “O bizden değil deyip onu engellerler” diye konuştu.

Ahmet Hakan’la ilgili de ilginç açıklamalar yapan İsmail Türüt 20 yıl önce Ahmet Hakan, Kanal 7’de haber sunarken Kanal 7’nin sahibi Mustafa Çelik’e ” bu adama dikkat edin. Bu adam aranızda ajandır” diye söylediğini aktardı. Ahmet Hakan için “dönek” tabirini kullanan ünlü türkücü, Ahmet Hakan için “yüreği yok, telefonlarıma neden çıkmıyorsun” diye sordu.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu