İspanya Prensesi Leonor Askere Gitti

17 yaşındaki İspanya’nın gelecekteki kraliçesi Prenses Leonor, ailesiyle birlikte karargaha gelerek orduya kaydını yaptırdı ve oryantasyon programına katıldı. Kraliyet geleneklerine bağlı olarak askeri okulda üç yıl boyunca eğitim alacak olan Prenses Leonor’un saçları da ordu kuralları gereği kesilecek.

Prenses Leonor, basın mensuplarına yaptığı açıklamada İspanya ordusunun önemine vurgu yaparak “Çok heyecanlıyım, bu hayatımda çok önemli bir an” ifadelerini kullandı. Kraliyet ailesinin bir geleneği olarak Prenses Leonor’un babası Kral 6. Felipe ve dedesi Kral Juan Carlos da geçmişte askeri eğitim almıştı. Prenses Leonor’un eğitim sürecinin ardından donanma okuluna gitmesi bekleniyor.

Prenses Leonor’un askeri eğitimi, İspanya’da kraliyet geleneği olarak sürdürülen bir adımı temsil ediyor ve gelecekteki kraliçenin askeri eğitimi kamoyu tarafından büyük ilgi görüyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir