MagazinSinema

Issız adam ‘Benzersiz’ ile Türkiye’nin ilk eczacılık filmine damgasını vuracak

Oyunculuğu ve Issız Adam’daki buhranlarıyla hem Türk seyircisinin hem de sinemasının kalbinde taht kuran Cemal Hünal şimdi de benzersiz bir rolle daha karşımıza çıkacak. Türkiye’nin ilk eczacılık filmi ne zaman vizyona giriyor, filmde kimler rol alıyor, nasıl bir senaryo ile karşılaşacağız tüm detaylar Medyabey’de..

Eylül ayında vizyona girmeye hazırlanan Benzersiz filmi, ortaya çıkan her detayda farklı bir özelliğiyle türlerinden benzersizleşiyor. Türkiye’de türünde çekilen ilk örneklerden olan Benzersiz, aynı zamanda filmdeki aksesuar ve mobilyaların el yapımı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti.Son detaylara göre Türkiye’de eczacı teması kapsamında çekilen ilk filmlerden biri olarak da seyredenlere bir farklılık sunacak.

Dev oyuncu kadrosu

Başrollerinde eczacı rolüyle Cemal Hünal’ın karşımıza çıkacağı filmde, Ekin Türkmen de ilaç mümessili Ahu karakterine can verecek. Film özellikle ecza sektörü çalışanlarınca ilgi göreceğe benziyor. Karakterlerin çoğunun sağlık sektöründen olması da temayı destekler nitelikte.

blank

Kadrosunda genç oyuncuların yanı sıra tecrübeli oyuncuları da barındıran Benzersiz’de, başrolde Cemal Hünal yer alırken ona diğer rollerde, Ruhi Sarı, Ekin Türkmen, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan eşlik ediyor.

Benzersiz konusu ile de benzersiz

Konusu; bir eczacının (Cemal Hünal) başından geçen trajik bir olay sonrası hayatındaki varyasyonlar ve çevresindeki dengeler de değişir. Bu süreç sonucu yeni dengeler oluşturmaya çalışan eczacı yaşadığı iç çatışmalarla karşımıza çıkar. Çevresi de bu çatışmalardan etkilenip sürece uyum sağlamaya çalışacaktır.

blank

Geçmiş ile bugün çatışması

Geçmiş ile bugün çatışmasını “flashback”ler ile yansıtan film, sonunda da sürpriz bir finalle seyircileri hem düşündürmeye itiyor hem de şaşırtmayı amaçlıyor. Benzersiz filminde eczacı terimlerine ve mesleki esprilere de sık sık rastlayacağımız belirtiliyor. Her detayıyla bir eczacı filmi izlemek isteyen meslektaşları ve konuya meraklıları keyifli bir 100 dk bekliyor.

Yapımcılığı Lal Sanat Yapımcılık tarafından üstlenilen filmde yönetmen ve senarist İlker Sarı pasif seyirci algısını ortadan kaldırmak ve Türk sinema sektörüne klişeleşmiş konular dışında yeni bir bakış açısı kazandırmak adına çektiği bir film olması dolayısıyla Benzersiz’in isminin hakkını vereceğine inanıyor. Özellikle gizem seven seyircilere içinde birçok ipucu barındıran ve derinliği oldukça cezbedici olan film 15 Eylül’de seyircisiyle buluşacak. Beyaz perdede farklılık arayan ve Türkiye’de çekilen ilk eczacı filmini izleyen öncülerden olmak isteyen sinemaseverlere şimdiden iyi seyirler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR