Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Murat Ongun açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun'la ilgili yapılan açıklamada"Sözleşmesi hukuken sona ermiş ve bütün özlük hakları ödenmiştir" denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’la ilgili açıklama geldi. Yazılı açıklamada Murat Ongun ile ilgili olarak “Sözleşmesi hukuken sona ermiş ve bütün özlük hakları ödenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının alındıktan sonra danışmanı Murat Ongun’un işine son verildiği iddia edilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sosyal medya hesabı Twitter’dan Murat Ongun ile açıklamada bulundu.

İBB’nin Murat Ongun ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BELEDİYE KANUNU HATIRLATILDI

Bazı basın yayın organlarında; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı emrinde 24.04.2019 tarihinde “Danışman” olarak sözleşme imzalanan Murat Ongun’un işine son verildiğine ilişkin haber ve yorumlar yer almıştır.

5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 20. maddesinde ‘Danışmanların görev süreleri sözleşme süresi ile sınırlıdır. Ancak bu süre belediye başkanının görev süresini aşamaz’ hükmüne amirdir.

“BÜTÜN ÖZLÜK HAKLARI ÖDENMİŞTİR”

Önceki dönem belediye başkanlarında olduğu gibi belediye başkanını görevinin sona ermesine bağlı olarak Murat Ongun’un sözleşmesi de hukuken sona ermiş ve bütün özlük hakları ödenmiştir. Söz konusu haber ve yorumlardaki işten kovma iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.”

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı