Kültür-Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden özel tiyatrolara destek…50 oyun Şehir Tiyatrolarında sahnelenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden özel tiyatrolara ve sanatçılara destek….İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları özel tiyatrolara destek oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda sahnelerini 50 özel tiyatronun 50 oyununa açacak.

Kovid 19’un neden olduğu pandemi nedeniyle perdelerini kapatan özel tiyatrolara destek olmaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel tiyatroların bu zor süreci atlatmasına destek verecek.

50 özel tiyatro oyunu ile izleyici ile buluşturacak olan İstanbul Büyükşehir belediyesi bütün salonlarını özel tiyatroların sahnelediği 50 oyuna tahsis ediyor.

Bu sene pandemi nedeni ile bir çok ödül töreni iptal edilmişti. Fakat Ekin Yazın Dostları, tiyatro sanatçılarını unutmadı ve sessiz sedasız ödülleri sahipleri ile buluşturdu. “Yılın En İyi Oyunu” ödülünü alan Pulitzer ödüllü yazar Lynn Nottige’ın kaleme aldığı, yönetmen Zeynep Özden’in sahneye koyduğu “TER” adlı oyun ve bu oyunda Oscar rolü ile ilk defa profesyonel olarak oyunda yer alan Kadir Has Üniversitesi öğrencisi Alican Öztürk de “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülüne layık görüldü. Ödüllü oyun “TER” de 50 özel tiyatro oyununun kapsamı içinde yer alıyor.

Oyun, 10 Ekim 2020 tarihinde saat 20:30’da Şehir Tiyatroları bünyesindeki Ümraniye Sahnesi’nde sergilenecek.

Özel tiyatroların sahnelenecek olan 50 oyununa destek olmak isteyen tiyatroseverler biletlerini İstanbul Büyükşehir belediyesi Şehir tiyatroları sayfasından temin edebiliyor.

HABER-HANDAN KUMAŞ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu