Teknoloji

İstanbul Emniyeti’nden milyon dolarlık bitcoin operasyonu

İstanbul Emniyet güçlerinin düzenlemiş olduğu operasyonla 12 milyon liralık Bitcoinleri çalan çete yakalandı. 5 kişiden oluşan Bitcoin çetesinin peşine düştükleri iş adamının Bitcoin hesabını silah zoruyla gasp ettiği, 12 milyon lira değerindeki Bitcoin’leri çaldığı yapılan 8 saat süren operasyon sonunda yakalandıkları belirtildi.

Emniyet teşkilatı, siber suçlarla mücadele timleri, teknolojik imkanları kullanarak internet üzerinden hırsızlık yapan hackerları/dolandırıcıları bir bir yakalamaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk Bitcoin soygunu olarak bilinen hırsızlık olayı sonrası emniyet güçleri, çalınan 12 milyon değerindeki Bitcoin’i mağdur iş adamına teslim etti.

Neler olmuştu?

Kendilerine polis süsü veren 5 kişilik bitcoin çetesi, Bitcoin üyesi olan bir iş adamını takibe alıp zorla arabayla kaçırarak, Bitcoin hesap şifrelerini silah zoruyla almıştı. 12 milyon lira değerindeki Bitcoini, kendi hesabına geçiren çete üyeleri daha sonra kayıplara karıştı ancak siber tim ekiplerinin sıkı takibi sonucu 8 saat sonra yakalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu