Yerli Dizi

İstanbul Havalimanı’nda dizi ve film çekimi yapmak isteyen kaç para ödeyecek?

Birçok dizi ve film projesi için yeni açılan İstanbul Havalimanı çekim mekanı olabilecek. Görkemli bir görüntüye sahip olan yeni havalimanına film, dizi ve reklam çekimleri için birçok yapım şirketinin ilgi göstermesi bekleniyor. Öte yandan İstanbul Havalimanı’nda yapılacak çekimler için yapım şirketlerinden talep edilecek ücretler de belirlendi.

İŞTE İSTANBUL HAVALİMANI’NIN ÇEKİM TARİFESİ

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın birçok dizi, film, klip, televizyon programı, belgesel ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapması bekleniyor.

İstanbul Havalimanı’nda yapılacak çekimlerin için alınacak ücret tarifesi belli oldu. Buna göre film çekim süresi 0 ila 3 saat arasında ise 1294 euro, 3 ila 6 saat arasında 2 bin 586 euro, 6 ila 24 saat arasında ise 4 bin 641 euro çekim ücret tarifesi belirlendi.İstanbul Havalimanı’nda fotoğraf çekim ücreti ise günlük 663 euro olarak belirlendi.

HABER AMAÇLI ÇEKİMLERDEN ÜCRET ALINACAK MI?

Kamu kurum kuruluşları adına özel kuruluşlarca yapılacak çekimlerde, Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafında ya da adına yapılacak çekimlerde, haber amaçlı çekimlerde ise tarife uygulanmayacak. Tarifede belirlenen ücretler, fotoğraf ve film çekimi yapmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerden çekim öncesinde peşin olarak tahsil edilecek. Çekim esnasında faydalanılacak elektrik, su, telefon, otopark, araç, gereç, personel ve benzerine ilişkin hizmet bedelleri çekim yapan gerçek veya tüzel kişiden ayrıca tahsil edilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu