Yaşam

İstanbul Kartal’daki 6 katlı bina neden çöktü?

İstanbul Kartal’da bulunan Cevizli Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’ta 6 katlı bir binanın çökmesinin şoku yaşanıyor.  Yaklaşık yarım saat önce meydana gelen olayda binada insanların olduğu kaydediliyor. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildiği yine gelen haberler arasında. Peki Kartal’da 8 katlı bina neden çöktü? İçinde kaç kişi var? Ölü ve yaralı sayısı hakkında son durum ne? İşte haberin detayları…

ÖLÜ VE YARALI SAYISI TAM OLARAK HENÜZ BİLİNMİYOR

NTV İstanbul Haber Müdürü Göktan Bedük, canlı yayında konuya ilişkin detayları aktardı. Binada 12 ailenin yaşadığı belirtildi. İlk belirlemeye göre 1 kişi öldü, 4 kişi kurtarılmaya çalışılıyor.Binanın, patlamanın ardından çöktüğü iddia ediliyor.

Binada 14 dairenin bulunduğu alt katında da atölye bulunduğu öğrenildi. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise kurtarılmaya çalışılıyor. Hayatını kaybeden vatandaşın da şu anda enkaz altında olduğu belirtiliyor.

Özellikle Anadolu yakasından olay yerine çok sayıda itfaiye birimlerinin geldiği haber veriliyor. Çevrdede bulunan vatandaşların da bu kurtarma faaliyetlerine bizzat katıldığı bildiriliyor.

112 sağlık ekiplerinin de olay yerine geldiği haber veriliyor.

Çöken binanın önünde bulunan yola doğru çökmesi nedeniyle yolda park halinde bulunan araçların üzerine devrildiği de gelen bilgiler arasında.

AFAD KURTARMA EKİPLERİ BEKLENİYOR

Öte yandan polis ekipleri güvenlik önlemleri almaya çalışıyor. Binanın kime ait olduğu içinde kaç kişi olduğu henüz bilinmiyor. Binanın boş veya metruk bir bina olmadığı içinde insanların yaşadıkları kaydediliyor. AFAD ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarına destek vermeleri bekleniyor.

6 katlı binanın durup dururken çökmesinin binanın kolonları ile ilgili bir sorunun varlığını akla getiriyor. Bina ile ilgili daha önceden belediye tarafından hasar tespit çalışması yapılıp yapılmadığı da henüz netlik kazanmadı.

Binanın altında dükkan olup olmadığı da merak edilen konular arasında…Zamana karşı yarış başlamış durumda. Vatandaşların çöken binanın kalıntısı üzerinde yardım için bulunmalarının doğru olömadığı bunun engellenmesi gerektiği kaydediliyor.

Öte yandan binanın altında bulunan dükkanlar için binanın kolonlarının kesilip kesilmediği de merak ediliyor.

Bölgenin kentsel dönüşümün içindeki bölgede olması nedeniyle işlek bir bölgede bulunması can kaybı konusunda endişelere neden oluyor.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu