Yaşam

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Formasyon başvuruları ne zaman başlıyor, ilan verildi!

İstanbul Medeniyet Üniversitesi yüzlerce öğrencinin beklediği 2017 pedagojik formasyon ilanını verdi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2017-2018 güz dönemi formasyon başvuruları ne zaman başlayacak, hangi tarihte son bulacak? İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2017-2018 güz dönemi formasyon başvuru şartları neler. Ayrıntılar haberimizde.

Üniversitenin formasyon başvuruları 7 Ağustos 2017 tarihinde başlıyor. İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2017-2018 güz döneminde açılacak olan pedagojik formasyon programının ilanını verdi. Başvurular 07 Ağustos – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Felsefe bölümleri 2. sınıfı tamamlamış öğrencileri ile diğer üniversitelerin Edebiyat, Fen, Fen – Edebiyat ve İlahiyat Fakültelerinden mezun tüm öğrenciler başvurabileceklerdir. Toplam kontenjan 400 olarak belirlenmiştir. Bu kontenjanın 325’i mezunlara ayrılmıştır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı İlanı

Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Fakültesi tarafından 2017-2018 öğretim yılı için lisans öğrencileri ve mezunlara yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılacaktır. Programa ilişkin, başvuru, kabul ve eğitim-öğretime ilişkin esaslar aşağıda sunulmuştur.

Kimler Başvurabilir?

1. Üniversitemizin, Edebiyat Fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Felsefe bölümlerinde ikinci sınıfını (dördüncü yarıyılını) tamamlamış, başvuru yapılan tarih itibariyle önceki dönemlerden başarısız olduğu ders sayısı 2’den fazla olmayan ve Akademik Genel Not Ortalamaları 2.50 ve üstü olanlar.

2. Üniversitemizin, Edebiyat Fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Felsefe bölümlerinden mezun olup Akademik Genel Not Ortalamaları 2.50 ve üstü olanlar ile diğer üniversitelerin: Edebiyat, Fen, Fen – Edebiyat ve İlahiyat Fakültelerinden mezun olup Akademik Genel Not Ortalamaları 2.50 ve üstü olanlar.

Başvuru İşlemleri

 Başvuru dönemi: 07 Ağustos – 18 Ağustos 2017

 Kayıt olmaya hak kazanan asil ve yedek aday listesinin ilanı: 22 Ağustos 2017

 Kesin kayıt tarihi: 23-29 Ağustos 2017  Yedek liste kesin kayıt tarihi: 05-08 Eylül 2017

 Programa başvurular Eğitim Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon web sayfasında yer alan çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

 Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, çevrimiçi (online) başvuru formunun çıktısını imzalayarak kayıt için gerekli diğer belgelerle birlikte şahsen Eğitim Bilimleri Fakültesi Formasyon Birimine teslim edeceklerdir.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Kayıt

 Öğrencilerin programa yerleştirilmeleri, not ortalamaları 2,50/4,00’dan az olmamak kaydıyla Akademik Genel Not Ortalamaları dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına dayalı olarak yapılır.

 Programın toplam kontenjanı 400’dür. Bu kontenjanın dağılımı Tablo 1’de gösterilmiştir. Mezunlar için belirtilen kontenjanda, İstanbul Medeniyet Üniversitesi mezunlarına öncelik verilecektir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerine ayrılan kontenjanlar dolmadığı takdirde diğer üniversite mezunları kontenjan sınırında kabul edilecektir. Belirlenen tarihler arasında ve istenen belgelerle şahsen başvurmak suretiyle kesin kayıt yaptırmayan adaylar, kayıt haklarından vazgeçmiş sayılacaktır. Boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme yapılabilir.

 Programa yerleştirilen adayların beyanlarının doğruluğunun kontrolü ve kesin kayıt işlemleri, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Pedagojik Formasyon Birimi tarafından yapılır. Programlara yerleştirilen adayların başvuru sırasında beyan ettikleri bilgiler ile kayıt sırasında ibraz edecekleri belgelerdeki bilgiler arasında uyumsuzluk olması halinde adayın kayıt işlemi yapılmaz.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre formasyon ilanı için aşağıda yer alan pdf dosyasını inceleyebilirsiniz.

PF_İlan Metni 2017_31_07_2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu