Gündem

İstanbul polisi terör istihbaratı üzerine alarma geçti

İstanbul’da yoğun bir gün yaşandı. Bir istihbarat üzerine İstanbul polisi terör saldırısı yapılabileceği ihtimaline karşı üst düzey önlemler alarak alarma geçti. İstanbul kenti genelinde kalabalık noktalarda önlemler alındı, aramalar sıklaştırıldı.

İstibharat üzerine teyakkuza geçen ekipler, İstanbul’da olası bir terör saldırısını önlemek amacıyla; Eminönü Vapur İskelesi, Eminönü Meydanı, Edirnekapı Şehitliği ve Taksim Meydanı başta olmak üzere birçok merkezi noktada alarma geçti, Belirli noktalarda teröre karşı güvenlik uygulamaları yapılıyor.

GBT ve çanta aramaları sıklaştı

İstanbul polisi kent genelinde kalabalık noktalarda GBT taramasına sıklık verdi ve ekipler gerekli gördükleri kişilerin üst ve çanta aramalarını yapıyor.

İstanbul hem havadan hem de karadan denetleniyor

İstihbarat üzerinde İstanbul’da olası bir terör saldırısını önlemek amacı ile hem karadan hem de havadan denetimler sürüyor. Denetimler kapsamında polis helikopterleri de havadan kentin asayişini sağlamaya çalışıyor. destek verdiği görüldü.

Önemli merkez binalarına ek güvenlik tedbirleri

Özellikle konsolosluk binaları ve resmi kurumların çevresi gibi kritk noktaların bulunduğu binalar için daha sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu