Yaşam

İstanbul’a yağış geliyor (İstanbul 15 günlük hava durumu)

İstanbul’a Trakya üzerinden yağış geliyor. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azaldığı İstanbul’da yağış bekleniyor. Yağışlar ne kadar süre ile etkili olacak. Trakya bölümü içni Meteoroloji’den yapılan uyarıya göre, Tekirdağ ve Kırklareli’de Salı ve Çarşamba günü aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul 15 günlük hava durumu haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre; Kırklareli’de salı ve çarşamba günleri için beklenilen sağanak ve gök gürültülü sağanağın, özelikle şehrin doğusunda çok kuvvetli, il genelinde aralıklarla kuvvetli olacağı tahmin edildiği belirtildi. Sağanağın, aynı günlerde Tekirdağ’da da il genelinde aralıklarla kuvvetli olması, metrekareye 20-50 kilogram yağış düşmesi bekleniyor. Vatandaşlar, su baskını, ani sel yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarıldı.

26 Eylül Salı Türkiye genelinde hava durumu

Bugün hava yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kütahya, Osmaniye, Hatay’ın kuzey kıyıları, Kahramanmaraş’ın batı kesimleri, Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri, Sivas çevreleri ile zamanla Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli’nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege, Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların ; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli’nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya’da yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli’nin doğusunda çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURSA °C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 23°C Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğusunda çok kuvvetli olmak üzere il genelinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin bugün (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 24°C Parçalı yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 29°C Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

MANISA °C, 28°C Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri, Hatay’ın kuzey kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneybatı kıyılarında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 32°C Parçalı yer yer çok bulutlu

ANTALYA °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 30°C Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra kuzey kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 25°C Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 27°C Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

CANKIRI °C, 27°C Parçalı yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 24°C Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

KARAMAN °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 25°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı bulutlu

DÜZCE °C, 27°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı bulutlu

KASTAMONU °C, 25°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı bulutlu

ZONGULDAK °C, 24°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu bugün (salı) öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Tokat çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 27°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

GİRESUN °C, 23°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 23°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON °C, 25°C Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan ve Tunceli çevreleri ile bu akşam saatlerinden itibaren Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 31°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ERZURUM °C, 24°C Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

HAKKARİ °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 26°C Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu

SIIRT °C, 32°C Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 34°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA; Öğle saatlerinden sonra Kaş-Finike arasında fırtına; Batı Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

İstanbul 15 günlük hava durumu tahminleri

İstanbul’da yağışların hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. İşte 15 günlük İstanbul hava durumu tahmini…

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı