Medya

İstanbul’da çalışan muhabir, kameraman ve editörlerden “Haberciler Platformu” hamlesi

İstanbul’da aktif olarak çalışan muhabir, kameraman ve editörler bir araya gelip “Haberciler Platformu” kurdu. Yeni kurulan platformun sahada çalışan habercilerin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapacağı haber veriliyor. Peki, Haberciler Platformu’nun yönetiminde hangi isimler var?

HABERCİLER YENİ BİR MESLEKİ YAPILANMA ETRAFINDA KENETLENDİ

Haberi ilk onlar duyar, ilk bilgileri her zaman okuyucu ve izleyiciler onlardan öğrenir. İsimleri haberdeki imzadan ibarettir…İşte haberin olduğu her noktada olan haberin gerçek kahramanları sahada çalışan gazeteci ve televizyoncular bir platform çatısında buluşuyor.

Muhabirler, foto muhabirleri, haber kameramanları ve editörler bir araya gelip ‘Haberciler Platformu’nu kurdu. Sahada çalışan habercilerin, mesleki sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapacak platform, ayrıca, habercilerin haber alma hakkı ihlal edildiğinde ve mesleklerini icra edememe durumunda ilgili kurumlarla görüşüp sorunların çözülmesine katkı sağlayacak. Platform, haberi ve haberin emektarlarını anlatan etkinlikler düzenleyerek kamuoyu duyarlılığı da oluşturacak.

YÖNETİM BAŞARILI İSİMLERE EMANET

Haberciler Platformu yönetimi mesleklerinde başarılı gazeteci ve televizyonculara emanet.

Platformun yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan: Müslim Sarıyar

Başkan Yardımcıları: Ali Ekber Karaçam, Safiye Gören

Genel Sekreter: Mehmet Altunışık

Mali Sekreter : Barış Sözal

Sözcü: Eyüp Serbest

Koordinatör: Gökhan Karakaş

Yönetim Kurulu üyeleri: Murat Karataş, Fatih Erener, Cem Tekel, Ercan Sarıkaya, Turgut Erat, Osman Örsal, Burcu Purtul, Levent Albayrak. Platformun denetleme kurulunda ise, Ali Acar, Deniz Ayas, Ezgi Çapa, Oktay Yıldırım

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu