Gündem

‘İstanbul’da seçimin tekrar edilmesini istiyor musunuz?’ anketinden ne sonuç çıktı?

Türkiye Etki Araştırmaları Merkezi'nin 2 bin kişiyle yaptığı ankete göre İstanbul seçmeninin tekrar bir seçimi istemediği ortaya çıktı.

Türkiye Etki Araştırmaları Merkezi (TEAM), 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası İstanbul ve Ankara’da seçmenin nabzını tutmak için ilginç bir anket gerçekleştirdi. 3-5 Nisan tarihleri arasında yaklaşık 2000 kişiyle yapılan çalışmaya göre İstanbul seçmeni yüzde 70’lik oranla seçimin tekrar edilmesini istemiyor.

TEAM Kurucu Ortağı Mehmet Ali Çalışkan ve Ulaş Tol araştırma sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

ANKETTE “HİLE YAPILDI” DİYENLERİN ORANI YÜZDE 35

İstanbul’da seçimlerde hile olmuş olabileceğini düşünenlerin yüzde 35’te kaldığını söyleyen Çalışkan, bu oranın AK Parti’ye oy veren seçmenlerde yüzde 60 seviyesinde olduğunu kaydetti.

SEÇİM İSTEMEYENLERİN ORANI YÜZDE 70

Çalışkan, “İstanbul seçmeni seçim tekrarı istemiyor. Seçim tekrarı istemeyenlerin oranı yüzde 70’lere yaklaşıyor. Ayrıca seçim yenilenirse her iki şehirde de sonucun değişmeyeceği görülüyor. Araştırmamızın sonuçlarına göre İmamoğlu farkı yüzde 1’e çıkarırken, Yavaş koruyor” dedi.

ANKETTE İLGİNÇ EKREM İMAMOĞLU SORUSU

Araştırmada seçmene Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı konusunda düşüncesi de soruldu. Ulaş Tol, İmamoğlu’nun başkanlığının iyi olmayacağını düşünen seçmenlerin oranının yüzde 22’de, hizmetlerin kötüye gideceğini düşünenlerin ise yüzde 27’de kaldığını aktardı. Tol, “Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın başkanlığında belediye hizmetlerinin iyiye gideceğine dair kanı, Yavaş’ın aldığı oy oranına yakın” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu