Yerli Dizi

İstanbullu Gelin, Venüs retrosunun gadrine mi uğradı? Astrolog Filiz Özkol yazdı…

İstanbullu Gelin dizisi, 3 mart akşamı Venüs retrosundan hemen bir gün önce  gösterime girmesiyle bir çok kafa karıştırıcı bir durumu ortaya çıkardı.  Retroların opsiyonları genelde beş gün önce ve sonra etkilidir. Yayınlandığı saatlerde  sanatı ve yaratıcılığı sembolize eden Terazi yükseliyordu. Fakat gökyüzünde üstelik yükselende bir Jüpiter retrosu vardı.  Geçmişe yönelik çalışmaların tekrarı sinyallerini veriyordu.

ÖZCAN DENİZ YİNE BİLİNDİK KARAKTERLE..

Ve alıştığımız  tiplemeler ve karakterlerin yeniden düzenlenmiş bir şekliydi. Olaylar çok çabuk gelişti. İzleyiciye  yudum yudum verilmesi gerekirken  hemen bol kepçe dağıtıldı. Sanki arkadan at koşturuyormuş hissi veriyordu. Özcan Deniz ‘’Asmalı Konak, Haziran Gecesi ‘’ dizileri ve sinema  filmi  ‘’Evim Sensin ‘ karakterlerinin devamı gibiydi. Yani mimiklerine ve tavırlarına alıştığımız  bilinen bir Özcan  Deniz  havası vardı.

Aslı Enver, oyunculuk basamaklarında hızla  yükselen yetenekli bir oyuncu. Senaryo belli. İstanbullu Gelin; Bin Bir Gece Masalı , Aşk ve Ceza gibi dizlerin yine bir başka versiyonu tarzında bir dizi. Öfkeli ve geleneksel kayınvalide,  komik,  iyi niyetli veya sorumsuz bir erkek kardeşin  tam zıttı  kız kardeş daima vardır zaten. Yani baktığınız zaman yeni dizide, geçmiş dizlerden birer alıntı,  kolaj yapılmış havası var.

HEM SENARYO HEM DE RETRONUN ETKİSİ

Üstelik haritada sert açılar mevcut.  Sanatı temsil eden Balık burcunda halkalı Neptünyen bir  Güneş Tutulması yaşandı. Belirsizlik ve  boşa kürek çekme durumları mevcut. Jüpiter’in tam karşıtı Uranüs. Öncü  burçlar zıtlaşması. Plüton ve Uranüs karesi zorlayıcı. İyi bir şeyler ortaya çıkarmak isterken kaygıları ve kayıpları da getirir. Özcan Deniz, özleyenleri için önce ilgi çekici  olabilir.

Aslı Enver  rolüne asılıyor. Güzel de oynuyor. Ancak aile içi sorunlarına artık Türkiye çok alıştı cazip gelmiyor. Üstelik açık oturum ve haber programlarının daha ilgi çektiği bu dönemde; gittikçe kan kaybetme olasılığı mevcut.  Senaryoyu farklılaştırmaları gerekiyor. Yoksa kısa sürede  çaptan düşer.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

NOT: Ünlü astrolog Filiz Özkol, 4-11 Mart Cumartesi/17-24-31 Mart Pazar günleri saat 15:00-18:00 saatleri arasında Star City AVM’de olacak.

 

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu