Kültür-Sanat

İstasyon dergisinin Nisan sayısında neler var?

Maltepe Belediyesi’nin güçlü yazar kadrosuyla aylık periyotta çıkardığı edebiyat dergisi İstasyon’un Nisan sayısı yayında. Yazar kadrosunda, Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli,  Nebil Özgentürk, Mario Levi gibi güçlü kalemlerin yer aldığı İstasyon dergisi Nisan sayısında Sabahattin Ali’yi unutmadı.

İzzet Çapa, Nasuh Mahruki gibi sürpriz kalemlerin de yazıları yayınlanan dergi her ay olduğu Nisan ayında da dopdolu.

İstasyon, Nisan sayısında 2 Nisan 1948 yılında kaybettiğimiz Türk Edebiyatı’nın önemli ismi Sabahattin Ali’ye ayrı bir paragraf açmayı da unutmadı.

Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali,  “Sabahattin Ali 73 yıldır kayıp” başlıklı özel yazısıyla Nisan sayısında yer aldı.

Yeni sayıda unutulmayan diğer bir önemli edebiyatçımız ise Sait Faik Abasıyanık’tı. Sait Faik’in Adalar sevgisi son sayıda dile getirildi.

Nebil Özgentürk’ün idanışmanlığını yaptığı derginin proje tasarımını Nurten Geroğlu, üstlenirken; derginin genel yayın yönetmenliği görevini Ulaş Geroğlu yapıyor.

Kürşat Başar, İlhan Şeşen, Taner Öngür’ün bu ay konuk yazar olarak yer aldığı derginin yazar kadrosunda ayrıca; Halil Ergün, Zeynep Oral, Barış İnce, Bircan Usallı Şilan, Haydar Ergülen, Serhan Asker, Kerem Fırtına, Kenan, Başaran, Ayşen Şahin, Dilek Neşe Açıker gibi isimler de bulunuyor.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu