Müzik

İşte Adele’in “Gangnam Style”ın rekorunu kıran o şarkısı

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele’in “Hello” adlı şarkısı Youtube’da Gangnam Style’ın krılamaz denen rekorunu kırdı. “Hello” Youtube’da en kısa sürede 1 milyar izlenme sayısına ulaşan video oldu.

Adele’in “25” isimili albümü rekorları doymuyor. Albümün çıkış parçası Hello, YouTube’de en kısa sürede 1 milyar izlenme sayısına ulaşan videosu oldu.

Teknoloji İnternet Adele’in Hello şarkısı YouTube’da Gangnam Style’ın rekorunu kırdı

Grammy ödüllü İngiliz şarkıcının “25” isimli albümü rekorlara doymuyor. Çıkış yaptığı ilk hafta 3 milyondan fazla satan ve 8 hafta Billboard listesinde 1 numarada kalan albümün çıkış parçası “Hello” Youtube’da en kısa sürede 1 milyar izlenme sayısına ulaşan video oldu.

PSY döneme damga buran “Gangnam Style” parçasıyla 1 milyar izlenme sayısına 158 günde ulaşmıştı. Adele’in “Hello” şarkısı ise sadece 87 günde 1 milyar izlenme sayısına ulaşarak önemli bir başarısının altına imza attı. Hello’nun ilerleyen süreçte Gangnam Style’ı geçip geçmeyeceği ise mera konusu; zira Gangnam Style şu an 2.5 milyar izlenme sayısını geride bırakmış durumda.

ADELE KİMDİR?:

Asıl adı Adele Laurie Blue Adkins…”Adele” olarak biliniyor. İngiliz şarkıcı-söz yazarı ve müzisyen.2006’da bir arkadaşının Adele’e ait bir demoyu Myspace’e göndermesinden sonra XL Recordings, şarkıcıya bir kayıt sözleşmesi teklif etti. Bir sonraki yıl, BRIT Ödülleri’nde “Eleştirmenlerin Seçimi” ve BBC’nin “2008’in Sesi” ödülünü kazandı. İlk albümü “19” ile Adele hem ticari başarı hem de eleştirmenlerin takdirini kazandı. Albüm, İngiltere’de bir numaradan giriş yaptı ve dört defa platin kazandı. 2009 Grammy Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı ile En İyi Kadın Vokal Pop Performansı dallarında ödül kazandı.

21 ile Adele, Guinness Rekorlar Kitabı’na çok sayıda rekor ile giriş yaptı. İngiltere’de bir yıl içinde üç milyondan fazla kopya satan ilk sanatçı ünvanına sahip.İki albümü ve 21 adlı albümünden çıkan “Rolling in the Deep”, “Someone Like You” ile “Set Fire To The Rain”, adlarındaki ilk iki single ile Adele, 1964 yılındaki Beatles’ın elde ettiği başarıdan beri aynı anda İngiltere’deki hem “Resmî Single Listesi” hem “Resmî Albüm listesi”ndeki en iyi beş içinde iki hit çıkarma başarısı elde eden yaşayan tek sanatçı oldu

2014 yılında “Make You Feel My Love” parçası Spotify tarafından en mükemmel aşk şarkısı olarak açıklandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu