GündemManşet

İşte Ak Parti’nin yeni Genel Başkanı

AK Parti’nin yeni genel başkan adayı ve yeni Başbakan adayı kim olacak’ sorusu cevabını buluyor.  AK Parti MKYK toplantısında genel başkan ve Başbakan adayı Ulaştırma Bakanı İzmir milletvekili Binali Yıldırım oldu.

Temayül yoklamasında yüzde 80 oranında Binali Yıldırım’ın isminin öne çıkmıştı. Binali Yıldırım toplantı salonuna AK Partili vekillerin alkışları arasında girdi. Ömer Çelik’in konu ile ilgili açıklaması halen devam ediyor.

22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkan adayı gösterilecek ismin belirlendiği AK Parti MKYK toplantısı yaklaşık 45 dakika sürdü. Toplantıda genel başkan ve başbakan adayının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olmasının kararlaştırıldığı belirtiliyor. AK Parti’de yapılan temayül yoklamasında Yıldırım adının yüzde 80 oranında öne çıktığı öğrenildi.

ÖMER ÇELİK AÇIKLADI

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik az sonra AK parti genel merkezinde yeni başbakan adayını açıkladı.

Binali Yıldırım açıklamanın yapılacağı salona alkışlar arasında girdi. Bazı milletvekillerinin Binali Yıldırım’la fotoğraf çektirdiği görüldü. Binali Yıldırım’ın bir yanına Mehmet Ali Şahin diğer yanına Mustafa Ataş’ın oturduğu görüldü.

BİNALİ YILDIRIM:

Yıldırım, adının anons edilmesinden sonra kürsüye çıktı. Yıldırım sözlerinin başında bir temel fıkrası anlattı. Salondan kahkahalar yükseldi. Sonrasında vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik etti. Yıldırım 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan AK Parti kongresine hazır olduklarını kaydetti.

“Ahmet Davutoğlu’na bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı tebrik ediyoruz. Kendisi Cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’dan aldığı bayrağı bugünlere kadar getirmiştir.” diye konuştu. Binali Yıldırım. Ak Parti Genel Başkan adaylığına layık olmak benim için bir onurdur.” dedi.

Yıldırım, Adaylığa seçilmesi dolayısıyla parti teşkilatına teşekkür etti.

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı