Medya

İşte, Demirören’e satılan Doğan Medyası’na ait şirketlerin satış rakamları

Doğan Medya Grubu’nun satış rakamları açıklandı. Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e satışı resmiyet kazandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yazılı açıklama gönderen Doğan Holding, satışın detaylarını da paylaştı. İşte, dev satışın rakamsal detayları…

SATIŞIN TOPLAM DEĞERİ 916 MİLYON DOLAR

KAP’ta yer alan bilgilere göre satışın toplam değeri 916 milyon dolar olarak açıklandı. Doğan Holding, yayınların satış rakamlarını açıkladı. Doğan Gazetecilik A.Ş. 132 milyon dolara satılırken, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ise 155 milyon dolar karşılığında Demirören Holding’e katıldı.

Doğan TV Holding’in satış rakamı 599 milyon 674 bin 50 lirayı bulurken, DHA 5 milyon dolara satıldı. Son olarak Doğan Medya’nın internet yayıncılığı şirketi Medyanet ise 12 milyon 751 bin 210 dolara Demirören Holding’e satıldı.

RADYO D VE CNNTÜRK RADYO AÇIKLAMASI

Radyo D ve CNN Türk Radyo için şu açıklamaya yer verildi:

“Ayrıca, 104.0 frekansından yayın yapan ‘Radyo D’nin ve 92.5 frekansından yayın yapan ‘CNN Türk Radyo’nun, yayın lisans haklarının Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ’ye 3.000.000 (Üç milyon) Amerikan Doları bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ’ye ‘alım’ hakkı opsiyonu, Şirketimiz’e ise ‘satma hakkı’ opsiyonu tanınmasına, karar vermiştir.”

Dev satışla birlikte; Hürriyet, Posta, Hürriyet Daily News ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, DHA ve YAY-SAT da Demirören Holding’in bünyesine katılmış oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu