ManşetMedya

İŞTE FATİH ALTAYLI’YA GÖRE YENİ BAŞBAKAN

Medyada Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken olası seçenekler üzerinden değerlendirmelerin ardı arkası kesilmiyor.

Habetürk gazetesi Genel yayın Yönetmeni Fatih Altaylı da bu konuya ilgisiz kalamayan yazarlardan.

Köşesinden konuyla ilgili olasılıkları değerlendiren Altaylı’ya göre Bülent Arınç 2015 seçimlerine kadar başbakanlık görevini yürütecek. Yine kendisinin aldığı izlenimlerden vardığı sonuç Ahmet Davutoğlu’nun yeni başbakan olacağı şeklinde.

Altaylı’nın “İbre Davutoğlu’nu gösteriyor” başlıklı yazısından bir bölüm:

……………………………………….

 

“Erdoğan etkili ve yetkili bir Cumhurbaşkanlığı planlıyor. Böyle bir durumda hükümet ile Çankaya’nın arasının iyi olması lazım. Abdullah Bey böyle bir Başbakanlık yapmaz” diye düşünüyorlar. Davutoğlu’nun ise daha uyumlu bir profil çizeceğini umarak “Davutoğlu” diyor hem vekiller, hem teşkilat. 
Yani Erdoğan Çankaya’ya çıkmayı ister ve bunu başarabilirse, Türkiye’nin yeni Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu olacak gibi duruyor. Bunu söyleyenlerin bir de “ara formülü” var. Ağustos 2014’ten yani Cumhurbaşkanlığı seçiminden önümüzdeki genel seçimlere kadar geçecek 11 aylık süre için de “Bülent Arınç formülü”.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı