Yaşam

İşte KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih!

KPSS sınav sonuçlarının açıklanması yılan hikayesine döndü. Memur adaylarının gözü kulağı ÖSYM’den gelecek bu haberdeydi. Nihayet KPSS 2016 sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM resmi sitesinden duyurdu.

Bundan tam bir ay önce, 9 Haziran 2016 tarihinde açıklanacağı duyurulan ancak bir türlü açıklanmayan KPSS sonuçları ÖSYM resmi sitesinde yer alan bilgiye göre 14 Temmuz 2016 Perşembe günü resmi sitenin sonuç sayfasından duyurulacak.

KPSS sınav sonucu bekleme heyecanı sürüyor. Sadece 6 gün kaldığı anlaşılıyor. KPSS sınavına girenler sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz ÖSYM ile eş zamanlı olarak haberimizde yer alan aşağıdaki linkten kaç puan aldıklarını sorgulatabilirler. KPSS sonuçları internet üzerinden (online) açıklanacağı için sınava girenlerin KPSS 2016 sınavının sonuçlarını öğrenecekleri tek adres de aşağıda vermiş olduğumuz link olacka.

2016 Lisans KPSS sonuçları açıklaması memur adayları tarafından T.C. kimlik numarası ve ÖSYM aday şifresi gir. 2014 Ortaöğretim KPSS ve 2015 Lisans KPSS sınavlarına girerek KPSS puanı alan memur adaylarının geçerlilik süresi devam eden bu KPSS puanları üzerinden 22 haziranda başlayan personel alımları başvurularını ÖSYM aracılığı ile tamamlanmasının sağlanması bu erteleme sürecinde yapılıyor. ÖSYM yoğunluk veya karışıklık yaşanmaması için aldığı bir kararla 2016 Lisans KPSS sonuçları açıklamasını Ramazan Bayramı sonrasında 14 temmuz 2016 tarihinde yapacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA ÖSYM İLE EŞ ZAMANLI BURADA TIKLA!

Son olarak KPSS hakkında ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, takvim güncellemesinin 2016 yılının ilk merkezi yerleştirmelerinde 2014 yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 yılının Haziran ayı sonuna kadar mezun olacak adayların bu yerleştirme için tercih bildiriminde bulunmasını sağlamak amacıyla yönetim kurulu kararı ile alındığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu