MagazinSosyal Medya

İşte sosyal medyayı en iyi kullanarak ödül alan ünlüler

Marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk ve tek yarışma Social Media Awards Turkey’de kazananlar 23 Mayıs’ta düzenlenen görkemli bir törenle ödüllerine kavuştu. Sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler “Jüri Özel Ödülü” başlığı altında ödüllerini aldılar. Peki sosyal medyanın, sanat camiasının ödüle layık görülen ünlüleri kimler oldu? Hangi internet mecrasının ve de sosyal medyanın ünlüleri ödüle layık görüldü? İşte haberin detayları…

SOSYAL MEDYA KULLANIMI BAŞARI KRİTERLERİNDEN BİRİSİ OLDU

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçen yarışmada bu yıl SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kategorisinde 50 farklı sektörde Altın, Gümüş ve Bronz olmak üzere 140 ödül sahiplerini buldu. 350’ye yakın kampanya başvurusunun yapıldığı Jüri Ödülleri kategorisinde ise Altın, Gümüş ve Bronz’dan oluşan 40 ödülle en başarılı sosyal medya çalışmaları belirlendi.

Sosyal medyayı en iyi kullanan ünlü isimlerin ve fenomenlerin de ödüllendirildiği geceye iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Doğan TV’nin iletişim ortaklığında gerçekleşen yarışmada büyük ödül olan Grand Prix’nin sahibi yıl boyunca yaptığı sosyal medya çalışmalarıyla fark yaratan Türk Hava Yolları oldu.

 

Jüri Özel Ödülleri

En Başarılı Youtube Ünlüsü: Orkun Işıtmak

En Başarılı Instagram Ünlüsü: Berkcan Güven

En Başarılı Twitter Ünlüsü: PuCCa

En Başarılı Facebook Ünlüsü: Baho

En İyi Tematik Blog: Biz Evde Yokuz

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Aktör: Cem Yılmaz

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Aktris: Ezgi Mola

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Müzik Sanatçısı: Demek Akalın Kurt

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Müzik Sanatçısı: Kenan Doğulu

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Sporcu: Sinan Güler

Social Media Awards Turkey Grand Prix Ödülü: Türk Hava Yolları

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu