Gündem

İstifa eden Güngören Belediyesi Başkan Yardımıcı Veysel İpekçi’nin son açıklaması tepki aldı

Son günlerin Güngören Belediyesi’nin bir çalışanına  verdiği ayağa kalkma cezası ile gündeme gelen Veysel İpekçi sessizliğini bozdu. Çektiği bir video ile kendisini savunan İpekçi’nin kendisini savunduğu açıklamasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

KOMPLO TEORİSİNE SIĞINDI

Güngören Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Veysel İpekçi, yaşanan olayın iç yüzünü anlatan bir video çekti. İpekçi olayın bir tertip olduğunu belirtti.

Veysel İpekçi’nin olayla ilgili açıklama videosunda, tuvalet önünde sandalyede oturan personelle ilgili sözlerinden çok olayı dış güçler ve komplo bağlamında değerlendirmesi tepki aldı.

Olayın kendisine kurulan bir kumpas olduğunu iddia eden İpekçi, koltuk cezası verdiği personelle aynı gün 45 dakika boyunca çay içtiğini anlatırken, sosyal medyada linç yediğini ve bunu hak etmediğini ifade etti.

Belediyede yeni bir ekonomi modelini devreye sokacakken böyle bir “komplo”nun gerçekleştiğini savunan İpekçi, şoförün beklediği yer için ise, “Acil çıkış kapısıdır” dedi. İpekçi, ayrıca, “Gün boyu beklettiğim yalandır” diye de ekledi.

Veysel İpekçi, şunları söyledi:

“İlçede bütün arkadaşlarımız başkanımızı karşılarken, bu şoför personelimiz girerken ve çıkarken ayağa kalkmamıştır. Ben de kendisini sabah çağırttım ve ‘Katın bulunduğu yerde bir yere sandalye çekip amirleri geldiğinde ayağa kalkmasını’ söyledim. Bunu basına sızdırmasını söylemedim. 8 aydır benim üzerimde tertipler düzenleniyor. Ben amir olarak verdiğim talimatın arkasındayım. Yöntem yanlış olabilir, ama başka mecralara çekildi.”

Veysel İpekçi, söz konusu videoyu ise, “Maruz kaldığım tertip ve linç girişiminin, olayın iç yüzünü açıklıyorum #güngörentertibi” notuyla paylaştı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER YÜKSELDİ

Veysel İpekçi’nin özeleştiri yapmayıp konuyu komplo teorisi ve dış güçler bağlamında değerlendirmesi özellikle sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Bir çok kullanıcı İpekçi’nin savunma amaçlı çektiği videodaki söylemlerini inandırıcı bulmadıklarını dile getirdi.

İşte, Veysel İpekçi’nin tepki çeken o açıklama videosu:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Neden tepki almış? Kendisine değil de direkt başkana saygısızlık yapılmış. Tuvalet değil yangın çıkış kapısı. Makam şoförü değil belediye çalışanı vs bir sürü yalanı ortaya çıkardığı için mi? Oscarlık bir performans sergileyip o videoyu çekip yeminli AKP düşmanı Sözcü ye servis edilmesi tertip olduğunu göstermiyor mu? Yeterli değilse şunu düşünsün insanlar: Kredi dahi kullanmadan borcunu sıfırlayan bir belediye ile kim neden uğraşır? Ulufesi kesilenlerin kumpası bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu