Gündem

İtirafçı olan Ayça Pars’tan Adnan Oktar örgütüyle ilgili açıklamalar

Ayça Pars’tan Adanan Oktar örgütü ile ilgili flaş açıklamalar geldi. Pars, Adnan Oktar Örgütü’nün tutuklanan ve itirafçı olduktan sonra etkin pişmanlıktan yararlanarak kaldığı Kandıra Cezaevi’nden serbest bırakıldı. Ayça Pars, Adnan Oktar örgütü ile ilgili konuştu.

AYÇA PARS’IN İFADESİNDEN YANSIYANLAR

Sabah gazetesinin haberine göre 29 yıl örgütün İmam Bacılar Grubu’nda bulunan Ayça Pars , itirafçı olma kararını vicdanıyla aldığını söyledi. Pars, etkin pişmanlık yasasından faydalanarak polise 120 sayfalık ifade verdi. Sonrasında cezaevinden tahliye olan Pars, 8 gün emniyette polise ifade verdi.

Pars, ifadesinde şu bilgilere yer verdi:

“Yapılanları vicdanım kabul etmiyordu. Ancak orada ‘Din adına yapılan bu uygulamalar en doğru, diğer uygulamalar yanlış’ diye verilen bir telkin vardı. Uzun yıllar ve aşama aşama kullanılan çok fazla taktik ve hile vardı. Yaptığınız, konuştuğunuz, düşündüğünüz her şey kontrol altında.

“İKİ KİŞİ ARASINDA KONUŞMA İMKANSIZDI”

Devletimizin verdiği imkanla bildiğim her şeyi anlatmaya karar verdim. Oraya 29 yıl önce din adına gittik, sonra örgütün kapsamlı şekilde kıskacına alındık. Bu tip yapılardan değil çıkmak, hukuksuz durumları iki kişinin arasında bile konuşması imkansızdır.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu