Yazarlarımız

İzleyici Bodrum Masalı’nı sevdi

Geçen hafta Perşembe akşamı ilk ve bu hafta da ikinci bölümünü izledik Bodrum Masalı’nın. Tanıtımları dönerken de Şevval Sam ve Timuçin Esen’i birlikte bir işte görecek olmak beni sevindirmişti. Esen’i zaten çok severim (aslında hep aynı şekilde oynamasına rağmen). Şevval Sam da aklımda nedense hep Süper Baba’daki sevimli haliyle var.

Hikayesi bildik aslında dizinin. Hayatları mutlu mutlu devam eden zengin ailenin yaşamının bir anda tepetaklak oluşu ve yepyeni bir hayat, yeni bir düzen… ‘’Hım, biz bu masalı biliyoruz’’ dedik izlerken hepimiz. Ama oyunculuklar ve dizinin işlenişi bu işin geleceği hakkında ilk bölümden ipucunu verdi bile. İkinci bölümde de biraz daha olaylar çözülerek önümüze düştü.

GENÇ OYUNCULARIN BAŞARISI

Sımsıcak atmosferiyle (Bodrum sıcağı da etkilidir muhakkak) birlikte oyuncu kadrosu da çok iyi dizinin. Özellikle genç oyuncular tek tek gayet başarılılar. Serhan Onat ve Alperen Duymaz özellikle dikkatimi çeken genç oyuncular oldu. Onat, Muhteşem Yüzyıl’ın Şehzade Murat’ı. Medyadaki fotoğraflarına bakarsanız zaten şehzade gibi çocuk Maşallah! (İzmit’in havasından suyundan olsa gerek ayrı bir havası var tabii!). Alperen Duymaz ve Serhan Onat’a dikkat derim. Genç kızlara ayrı bir dikkat diyorum tabii!

bodrum-masali-2

Kızlara gelelim biraz da… Hafif erkeksi ve lafımı koyar da giderim tavrıyla Ezgi Şenler’i çok sevdim ben. Hem çok sevimli hem de iyi rol yapıyor. Alara rolündeki Serel Yereli de hem güzelliği hem de oyunculuğuyla Ezgi’den sonra beğendiğim genç oyuncu oldu. Bizim evin ergeni ‘’aaa Derya Baykal’ın kızı vardı ya anneeee o mu buuu’’ dedi; Serel’e kocaman gözleri açılmış bakarken! Ben de benzettim.

KARAKTERLER KENDİSİNİ İZLETTİRİYOR

Kurgusu iyi yapılan dizi belli ki karakterler üzerinden kendini izlettirecek. Timuçin Esen ve Şevval Sam’ın geçmişlerinin olması konuyu diri tutarken, gençler arasındaki aşk, hayal kırıklığı ve çekişmeler Bodrum Masalı’nı izlenir kılacak. Dizi, bir yandan orta yaşa hitap ederken diğer yandan da gençleri yakalayacak. Bu açıdan iyi düşünülmüş bir senaryo. Entrikadan gına gelmiş bizlere daha gerçek bir hikaye Bodrum Masalı. Bu defa en azından kendi yaşamlarımızdan izler, kesitler, anılar izleyeceğiz. Bu haliyle de tabii ki daha yakın daha bizden bir iş.

İzlerken ‘’şu da olsaymış ya da bu da olmasaymış’’ demeden, kafa karışıklığı yaşamadan, akıp giden bir iş izledim ekranda. İlk iki bölüm beni sevindirdi. Umarım aynı tempoyla ve aynı gerçeklikle devam etsin bu masal.

Biri ne izlesek mi dedi?

Fransız Sineması’nı seviyorum. Kimseye Söyleme filmi Yönetmeni Guillame Canet’in olduğu, aynı zamanda kendisinin de rol aldığı (çok severim kendisini, aynı zamanda oyuncu ve Bir aradayız Hepsi Bu filmi mutlaka izlenmeli), gerilim, gizem ve dram sevenler için iyi bir seçenek. E bir de François Cluzet var filmde!

Müziksiz, filmsiz, kitapsız ve sevgisiz kalmayalım. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

JALE ŞEN/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu