GündemYerli Dizi

İzmir Marşı’nı küfürlü okuyan oyuncu Ebubekir Öztürk Payitaht Abdülhamid dizisinden kovuldu

Halen TRT1’de yayınlanan Payitaht Abdülhamit dizisinin oyuncusu Ebubekir Öztürk’ün sosyal medyaya düşen küfürlü İzmir Marşı görüntüleri başını yedi. Dizinin yapım şirketi Es Film, Öztürk’ün gözünün yaşına bakmadı. Öztürk’ün arabada bir grup arkadaşıyla İzmir Marşı’nı küfürlü bir biçimde söylemesi gündeme damga vurdu. Video, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Dizinin yapım şirketi henüz bir resmi açıklama yapmazken Medyabey editörü, yapım şirketini arayarak haberin doğru olduğunu teyit etti.

EBUBEKİR ÖZTÜRK ARTIK PAYİTAHT ABDÜLHAMİD’TE YOK

Olay, İzmir Marşı’nı sık sık konserlerinde seslendiren Haluk Levent de sosyal medya hesabından isim vermeden Öztürk’ün tavrına tepki gösteren paylaşımıyla patladı. Tepkiler üzerine yapım şirketi Es Film, Ebubekir Öztürk ile sözleşmesini iptal etti. Sonrasındaysa oyuncunun TRT’de yayınlanan Payitaht Abdülhamit adlı diziden çıkarıldığı öğrenildi.

KOLPAÇİNO İLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Ünlü oyuncular Şafak Sezer ve Aydemir Akbaş’ın başrollerinde yer aldıkları ‘Kolpaçino’ sinema filmi serisinde üne kavuşan Ebubekir Öztürk’ün görüntülerde, arkadaşlarıyla bir otomobilin içinde İzmir Marşı’nı küfür eşliğinde söyledikleri görülüyor. 16 Nisan Cumhurbaşkanılığı referandumu öncesi kayıt edildiği anlaşılan görüntü, sosyal medyada büyük tepkilere neden olurken, Öztürk’ten konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Ebubekir Öztürk’e ilk tepki 18 Mart zaferi öncesi şehitler için İzmir Marşı’nı söyleyen Haluk Levent’ten geldi. Levent, sosyal medya hesabından şunları yazmıştı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu