Yaşam

İzmir’de gezilecek 5 önemli yer

İş, gezi ya da ziyaret amacıyla rotanızı İzmir’e çevirdiğinizde gezebileceğiniz yer bulmakta asla zorlanmazsınız. Ege’nin incisi olan İzmir gezilecek yerler bakımından harika bir kenttir. Sizler için 5 önemli yerden söz edeceğiz, gezi listenize bu yerleri de mutlaka dahil edin!

İzmir Gezi Rehberi

  • Saat Kulesi

Öncelikle sizlere tavsiyemiz gezinize Konak Meydanı’nda bulunan ve İzmir’in simgesi olan saat kulesi ile başlamanız olacak. 25 metre uzunluğa sahip olan Saat Kulesi’nin 4 adet çeşmesi bulunuyor. Alman imparatorunun hediyesi olarak yaptırılan saat kulesi muhteşem mimarisi ile ön plana çıkıyor. 1901 yılında inşa edilen kulenin üzerinde bulunan saat ise kulenin inşa edildiği yıldan bu yana tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor.

  • İzmir Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi

Tarihin eski dönemlerine doğru muhteşem bir yolculuk yapmanızı sağlayan bu müze İzmir’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Konak’ta, Bahribaba parkı içerisinde yer alan müze aslında 1831 yılında inşa edilmiş ve vebalılar için kullanılan bir bina! St Rock Hastanesi olarak inşa edilen bina bir süre sonrasında yetim çocuklar için kullanılan bir yetimhaneye dönüştürülmüş. Smyrna, Efes, Bergama, Milet, Klazomenai, Teos ve İasos antik kentlerinde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında çıkarılan eserler bu müzede sergileniyor.

  • Kemeraltı Çarşısı

Aradığınız her türlü ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz Kemeraltı çarşısı tarihi hanlarıyla ön plana çıkıyor. Sevdiklerinize hediyelik olarak alabileceğiniz pek çok farklı ürünü bulabilir ve aynı zamanda çok sayıda turist ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü yurtdışından İzmir’e gelen yabancı turistlerin büyük bir bölümü bu çarşıda saatlerce zaman geçiriyor ve alışveriş yapıyor.

  • Kadifekale

Muhteşem bir İzmir manzarası sağlayan Kadifekale mutlaka gezmeniz gereken yerler listemizde bulunuyor. Büyük İskender’in bir ağacın altında uyuduğuna dair hikayenin Kadifekale bölgesinde geçtiğine inanılıyor. Kadifekale aslında muhteşem bir mimari yapıya sahip ancak çevresinde gecekondulaşma çok yaygın olduğundan ziyaretçi sayısının gün be gün azaldığında belirtebiliriz.

  • Foça

Akdeniz foklarının yaşam alanı olması ile ön plana çıkan Foça mutlaka gezmeniz gereken şirin tatil beldelerinden biridir. Hakkında detaylı bilgi için https://www.focaotel1887.com adresine de tıklayabilirsiniz.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu