Gündem

İzmir’i kana bulmak isteyenler yakalandı

Terör örgütlerinin İzmir’i kana bulma planları bir kez daha bozuldu. İzmir’de bombalı eylem hazırlığındaki 3 teröristin yakalandığı bildirildi. Bu kez terör örgütü bambaşka bir isim çıktı!

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) adlı terör örgütlerinin üyelerinin hücre evine yapılan baskında, hain tuzak ortaya çıktı. Bombalı saldırı eylem hazırlığında olan 3 terörist kıskıvrak yakalanırken yapılan operasyonda, tahrip gücü yüksek patlayıcıların da bulunduğu belirtildi.

Olay, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube ekipleri tarafından alınan ihbar üzerine  yapılan bir baskınla ortaya çıktı. MLKP terör örgütünün silahlı kanadından olan ve Kobani’de silahlı, bombalı saldırı eğitimi aldığı öğrenilen biri kadın 3 örgüt mensubunun hücre evinde, patlayıcıları ile birlikte kıskıvrak yakalandı. İzmir’e bombalı saldırılar gerçekleştirmek üzere geldiğini tespit edilen bu kişilerin, Buca ilçesindeki bir hücre evini tespit eden ekipler, operasyonun düğmesine basarak İzmir’i kan gölüne dönmekten son anda kurtardılar.

Operasyonda, bomba düzeneği hazırladıkları tespit edilen biri kadın 3 teröristin, başkaları adına düzenlenmiş sahte kimliklerle dolaştıkları da tespit edildi. Yapılan hücre evi aramasında, bomba yapımında kullanılan malzemelerle, tahrip gücü yüksek yüklü miktarda patlayıcının ele geçirildiği bildirildi. Yakalanan teröristlerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü ve sorgulandıkları belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu