GündemManşetMedya

İzzet Çapa Hürriyet’ten istifa etti

Magazin aleminin ünlü işletmecisi ve Hürriyet’te yazıları ve röportajları yayınlanan İzzet Çapa, sevgilisini elinden aldığını iddia ettiği Şebnem Ercantürk’e, “tehdit” ve “hakaret”te bulunduğu iddiasıyla mahkemelik oldu. Sonrasında ise İzzet Çapa, Hürriyet’ten istifa ettiğini açıkladığı bir mektup kaleme aldı.

Aynı zamanda işadamı Serdar Bilgili’nin yeğeni olan Şebnem Ercantürk, İzzet Çapa tarafından hakaret ve tehdide maruz kaldığını iddia ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Savcılığa sunduğu şikâyet dilekçesinde, İzzet Çapa’nın eski sevgilisiyle aşk yaşadığı için, Çapa’nın kendisine sosyal medya üzerinden saldırdığını ileri sürdü. İzzet Çapa’nın kendisine attığı mesajları dilekçesine ekleyen Şebnem Ercantürk, Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a göre, lehine koruma kararı uygulanmasını talep etti.

Savcılık, Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, Şebnem Ercantürk’ün koruma altına alınmasını istedi. İstanbul Aile Mahkemesi İzzet Çapa’nın, Ercantürk’e yönelik şiddet, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışta bulunmamasına, genç kadının konut veya işyerine yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla huzur ve sükununu bozmamasına karar verdi.

İZZET ÇAPA HÜRRİYET GAZETESİ’NDEN İSTİFA ETTİ

İzzet Çapa bu gelişmeler yaşanırken arkasında yeterince durulmadığını öne sürerek Hürriyet’teki görevinden istifa ettiğini açıklayan bir mektup kaleme aldı.

Mektubu Hürriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Sedat Ergin’e gönderen Çapa, mektubunda sitem dolu ifadelere yer verdi. İstifa mektubunda “Yaşadığım bu kötü günümde bana bir geçmiş olsun telefonunu çok görenlerle aynı yolda yürümeyi ben kendime zul sayıyorum.” diye yazan İzzet Çapa, masum olduğunu savunarak gazetesinden kendisine bir teselli telefonu gelmemesinden dolayı incindiğini dile getirdi.

İzzet Çapa mektubun son bölümünde ise şunları yazdı:

“Eminim Hürriyet bana çok şey katmıştır, fakat şahitsiniz ben de elimden gelinin en iyisi yapmaya çalıştım. Ancak görüyorum ki, aynı hassasiyette değiliz. Benim arkamda duramayanlarla bu saatten aynı yolda yürümem söz konusu bile olamaz. Herkesin yolu açık olsun.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu