Medya

İzzet’in sağlı sollu kroşeleri yine Cengiz’in suratında patladı!

İzzet Çapa, Sabah gazetesi muhabiri Oğuzhan Toracı’ya ilginç açıklamalar yaptı. Röportajda ağırlıklı olarak Çapa’nın dillendirdiği Hürriyet gazetesinde etik dışı nemalanmaların olduğu iddiası konuşuldu. İzzet Çapa, daha önce de seslendirdiği açıklamalarını tekrar gündeme taşıdı. Çapa, Hürriyet gazetesinin iç işleyişi ile ilgili çok ağır ithamlarına kaldığı yerden devam etti. Enteresan olanı Çapa’nın adeta “hodri meydan” edasıyla yaptığı yenilir yutulur olmayan iddialara Hürriyet gazetesinden kurumsal  ya da yetkili bir isminden bugüne kadar herhangi bir cevap gelmemesiydi.

Akla “buradan nasıl bir sonuç çıkarılması gerekiyor? sorusu geliyor. Öyle ya koskoca, kendisini basının “amiral gemisi” olarak tanıtan bir medya organının bunca yüz kızartıcı denilebilecek önemli iddia karşısında sus pus oturmasını nasıl yorumlamalıyız? Hürriyet, İzzet Çapa’yı kaale almıyor mu  yoksa Hürriyet’in bu önemli iddialar karşısında yapabileceği inandırıcı bir açıklaması yok mu diyeceğiz?

İşte İzzet Çapa’nın röportajından öne çıkan o açıklamalar:

-Peki siz çok mu masumdunuz?

ÇAPA: Eski eşlerinin üstüne şirket kurup PR’cılık yapan yayın yönetmenlerinin olduğunu, kardeşleriyle başka şirketleri ortak gösterip televizyon programı yapan, film şirketleriyle çok içli dışlı olan yazarlar bulunduğunu anlattığım bir yazı yazdım. Cengiz’e sorduğum 13 soruyu, basında okumayan biri olduğuna inanıyor musun? Bu soruları eşeğe sorsam boynu bükülür, yere çökerdi ama adamın sesi bile çıkmıyor! Ertesi gün Fikret Ercan’ı, Sedat Ergin’i, Tufan Türenç’i koluna takıp Instagram’a alkışlı, eğlenceli video koydular. Bu neyi gösteriyor?

-Gazetede çalışırken iyiydi de, ayrılınca mı ahlak bekçiliği yapacağınız tuttu?

ÇAPA: Tüm bu yaşananları, holdinge gidip bizzat Vuslat Hanım’a anlattım. Çok şaşırdı ve gerçekten bunları bilmediğini düşündüm. Saygı duydum ama ben enayiymişim!

-Gazeteden ayrıldınız mı, kovuldunuz mu diye tartışma yaşandı.İthamlara bundan sonra başlamanıza rastlantı mı demeliyiz?

ÇAPA: Ben kovulmadım… Vuslat Hanım, bana “Gitmeni istemiyorum” dedikten sonra, istediğim parayı alır, orada dururdum. Bir gün reklamcıların da katıldığı büyük bir toplantı yapıldı. O gün tesadüfen imam nikahı üzerine bir röportaj yapmıştım. Cengiz Semercioğlu çıktı, “Hâlâ bazı gerizekalılar ‘Yazar olacağım’ diye diretiyor. Burası magazin gazetesi; dinin burada işi yok” dedi. Onur Baştürk de, “İzzet Çapa’ya iki sayfa vermeniz etik oluyor mu?” dedi. Ben de “Çok şükür gerizekalıyım; ya torbacı olup paraları cebe indirseydim ne olurdu?” dedim.

Bundan sonra medyada yer alacak mısınız?

ÇAPA: Kendilerine amiral gemisi deseler de, bana kalırsa Türkiye’nin en kokuşmuş filikasıdır Hürriyet! Bu saatten sonra medyada yer almam ama arkadaşlarımla paşa gönlümün istediği gibi bir dijital medya kuruyoruz. Merak eden bizi takip etsin.

-Bugün Hürriyet ekibine öfkelisiniz ama onlarla aynı dünyayı paylaşmıyor muydunuz?

ÇAPA: Aydın Doğan bana ziyafet mi veriyordu? Benim Doğanlar’la ne işim olur? Benim derdim Doğan görünümlü şahinlerle. Yani amiralfilikasının içinde çift çanta çalışan, köylü kurnazı üçkağıtçılarla… Hepsini tanırım ama benim arkamda duramayan Hürriyetyönetimidir. Hakkımda bir suçlama oldu, 1.5 gün nezarette kaldım ve mahkemeye çıkana kadar hiç kimse beni aramadı. Sence beni kimin araması lazım?

-Röportaj yaparak para kazanıyor muydunuz? Yoksa amacınız şov yapmak mıydı?

ÇAPA: Tabii ki para kazanıyordum, aldığım maaşı açıklayayım: Hürriyet’e haftada bir gün röportaj yapıyordum, 3 bin lira maaş veriyorlardı. Para konuşmam ama kısa bir süre sonra maaşım 6 bin oldu. “Bupara beni kurtarmıyor” dedim, 10 bin lira yaptılar ama 13 bin lirada anlaştık. Aslında fena para değil. Şov olsun diye, bedavaya emek sarf edip fantezi yapar mıyız?

Röportajın tamamını okumak için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu