Medya

Jahrein’den Nevşin Mengü’ye flaş cevap: Herkes haddini bilsin!

Gazeteci Nevşin Mengü ile Jahrein adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Ahmet Sonuç arasında gerginlik tırmanıyor. Mengü, Oğuzhan Uğur’un sosyal medya yasasının tartışılacağı Mevzular Açık Mikrofon programına, konukların arasında Jahrein olduğunu görünce katılmaktan vazgeçtiğini açıklayınca Jahrein’den yanıt gecikmedi.

Mengü, açıklamasında “Adamı ciddiye aldık, bizim hatamız,. Dijital zorbalık yapıyor, aynı ortamda bulunmam” ifadesini kullandı. Mengü’ye yanıt Jahrein’den geldi. Jahrein, “Nevşin kendisi gerçek bir zorbadır asıl” diye yazdı.

Oğuzhan Uğur, sosyal medya yasasının tartışılacağı özel bir bölüm hazırladı. Uğur Dündar, Cüneyt Özdemir, Okan Bayülgen, Candaş Tolga Işık, Ece Üner, Özlem Gürses, Haluk Levent’in yanı sıra programa çok sayıda sosyal medya fenomeni de katıldı. Daha önce tanıtımda yer alan ve programa katılacağı duyurulan gazeteci Nevşin Mengü ise daha sonra kararından vazgeçtiğini açıkladı.

“HATA YAPTIK YAYINLARA ALDIK”

Nevşin Mengü, Mevzular Açık Mikrofon’a Jahrein’in de konuk olacağını öğrendikten sonra katılmaktan vazgeçtiğini söyledi. YouTube kanalındaki yayında konuşan Nevşin Mengü, Oğuzhan Uğur’la da görüştüğünü söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Oğuzhan Uğur güzel bir format yapıyor, beni de davet edince kabul ettim. Fakat tanıtımda baktım Jahrein falan orada. O da bizim hatamız, adamı biz ciddiye aldık yayınlara aldık falan. Hata işte herkes hata yapabiliyor. Adam kaldıramadı bunu. Başka bir takım işlere girdi herhalde bilmiyorum, konuşmuyorum etmiyorum. Herkes farklı fikirde olabilir.”

“ZORBALIK YAPIYORLAR”

“Keskin düşüncelere de sahip olabilir ama zorbalar zorbalık yapıyorlar, dijital zorbalık yapmakta da özgürler. Benim hakkımda da konuşabilirler
ama aynı ortamda olmak istemem. Her şey normalmiş gibi oturup konuşamam. ‘Yasaklansın bunun dedikleri’ demiyorum ama karşı karşıya gelip ciddiye alıp bir şey konuşmam bu saatten sonra”

JAHREİN YANIT VERDİ: BENİ KARALAYAN TWEETLERİ…

Oğuzhan Uğur’un programına konuk olarak katılan Jahrein ise Nevşin Mengü’nün bu sözlerine Twitter’dan yanıt verdi. Jahrein paylaşımlarında şunları söyledi:

“Nevşin kendisi gerçek bir zorbadır asıl. Haftalarca beni karalayan tweetleri favlayıp rt’ledi. Ben sadece geçmişteki ırkçı tweetlerini paylaşıp (‘Abi ülke Afganistan’a döndü yaaa’ gibi) bu twitleri oldukça ırkçı bulduğumu söyledim. Üstelik kendisine sosyal medya dışı ulaşıp neden böyle yaptığını sordurttuğumda bir sorunu olmadığını söyleyip ertesi gün bana hayvan düşmanı diyen bir tweeti daha favladı. Bu dünyada Nevşin dahil kimse hayvan sevgimi sorgulayacak cürme sahip değil. Herkes haddini bilsin.”

“İZLEYİCİDEN ALDIĞIM DESTEĞİ…”

“Son olarak insanlar tarafından onaylanmam için Nevşin’in yayınına çıkmaya ihtiyacım olduğunu sanmıyorum. Dün kendisinin katılmadığı Açık Mikrofon programında izleyiciden aldığım desteği bölüm çıkınca kendisi dahil hepiniz göreceksiniz. Hayırlı akşamlar. “

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu