Yerli Dizi

JALE ŞEN / VİCDAN’CILAR HIZ KESMİYOR

Kış akşamlarının en yapılası işi nedir?

Okullu olanlar okuldan, çalışanlar da işten dönüp de eve geldiklerinde, yemekler yenip de çaylar demlendiğinde, kanepeye uzanıp televizyonun karşısına geçmek ve sonrasında da hoşça vakit geçirmek isterler.

Diziler moda oldu olalı hepimizin bu ‘hoş vakitler’de kendimiz için seçtiğimiz dizilerimiz var. Ben 2 haftadır Kardeş Payı’nı izliyorum mesela. Eğlenmek, gülmek istiyorum çünkü, ekibi de seviyorum İşler Güçler’den beri. İş de güzel olmuş, Perşembe akşamlarım süper geçiyor artık!

Peki her dizi severin durumu böyle mi bakalım? Kanal D Vicdan dizisini 7 bölüm yayınladıktan sonra final bile yapmadan hop diziyi yayından kaldırdı. Ben de, başka arkadaşlar da Kanal D’nin, hem Vicdan’la hem de yayından kaldırdığı diğer başka işleriyle ilgili olarak, izleyicisine yaptığı saygısızlıktan bahsetmiştik yazılarımızda. Kötü oyunculuk ve kötü kurgunun yer aldığı işler nasıl olup da yoluna devam ederken böyle kaliteli bir yapım yayından kaldırıldı hiç anlamadık! Evinde reyting cihazları olan o denekleri tanımak isterdim!

Vicdan’ın yayından kaldırıldığı günden bu yana, dizinin sevenleri sosyal medyadan sürekli olarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Gerek videolar hazırlayıp paylaşıyor, gerekse her akşam düzenli olarak Vicdan’ın başka bir kanalda yayınlanması için çağrılar yapıyorlar.

İşte bu Vicdan severlerden biri olan Yasemin Doğru da, tüm arkadaşları adına yazdığı mektubu bana yollamış. Hiç değiştirmeden, Yasemin hanımın yazısını buraya koyuyorum. Birileri onların seslerini duysun istiyorlar. Azimliler ve hatta ben bu kadar azimli dizi fanlarına daha önce rastlamadım! Umarım çabalarının sonu güzel olur.

 

ARTIK BİRİLERİ VİCDAN’A GELMELİ VİCDAN’A SAHİP ÇIKMALI

Bence dunyanin en buyuk caresizligi uzaklara bakip icinden gecirdigin “Ben elimden geleni yaptim.” cumlesidir !Ama VİCDAN guzel sey, Allah olmayanlara da versin… diyerek başlamak istiyorum.

19 Ocak’da son bölümü yayınlanan VİCDAN dizisi için biz VİCDAN tayfası tam 1 ay geçmesine rağmen hala umudumuzu ve sevgimizi baki tutuyoruz.İzleyiciye yapılan bu büyük saygısızlığı hala hazmedemiyoruz.

Evet bugüne kadar bir çok diziye ve seyircisine çok büyük haksızlıklar yapılmıştır ama sizcede gelmiş geçmiş en büyük haksızlık VİCDAN dizisine yapılmamışmıdır sorarım? Biz yeni bölüm fragmanını beklerken karşımızda final yazılı bir 7. bölüm fragmanı daha ne olduğunu anlamadan sonrasında yaptığımız tepkiler sonucu final yazısını kaldırıp yeni bölüm yazılı bir fragman yayınlayan bir kanal ve sonrası… işte sonrası yok ne yazıkki tam anlamıyla muallakta kalan bir durum.

Günlerce sesimizi başka kanallara duyurmaya çalıştık nerden bi umut ışığı görsek o dala tutuntuk pes etmedik,etmiyoruz da biz elimizden geleni yaptık deyip kenarada çekilmiyoruz ama artık birileri bişeyler yapmalı bu kadar geri dönmesini bekleyen,mücadele eden seyirciye kulaklarını tıkamamalılar.

Biz kanallardan yep yeni birşey istemiyoruz biz onlara hadi bi dizi yapın başrollerinde AHU TÜRKPENÇE&TİMUÇİN ESEN oynasın senaryosunu MURAT TAŞKENT yazsın yönetmenliğini de FERİDE KAYTAN ve NEZAKET COŞKUN SEVİNÇ yapsın demiyoruz biz hali hazırda bekleyen,herşeyiyle tamam olan ve geri dönmesini bekleyen bir diziyi geri istiyoruz.

Belki bize amma uzattınız yeterin artık diyenler var olsun biz bunlara gözümüzüde kapattık kulağımızıda tıkadık çünkü biz Keriman ve Yunus’un aşk’ını çok sevdik,Esma ablamızın doğallığını,Faruk ve Yılmaz’ın ortaklığını,Muhsin’i,Rahmi’yi,Müge’yi,Emre’yi,Sevgi ablamızı,Nafi amcamızı,mahallemizin kızı Hande’yi,İbo’yu,Ati’yi,Elif’i kısacası biz hikayemizi çok sevdik ve çok özledik.

Bu kadar seyircinin sesine değer verip VİCDAN dizisini bünyenize alıp VİCDAN’ı prestij projesi yapabilirsiniz bir kerede seyirci sevinmiş olur böylelikle 🙂

Bizler;

46142 facefan sayfası

245 üyeli #vicdantayfası grubu

ve DİZİFİLM VİCDAN ailesi olarak dizimizin ekranlara geri dönmesini istiyoruz kısacası biz ne istediğimizi biliyoruz 🙂 

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu