Yerli Dizi

Jet Sosyete’de olmayan, eksik kalan ne?

Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı ve Star TV’de büyük umutlarla yayına başlayan Jet Sosyete konuşulmaya devam ediyor. Medyada büyük bir gürültü koparılarak ekran macerasına başlayan Jet Sosyete, ilk bölümleriyle beklenen heyecanı yaratmadı. Vatan gazetesi TV yazarı Oya Doğan, Jet Sosyete olmayan, eksik kalan detayları yazdı.

GÜLDE BİRSEL ADI JET SOSYETE’DE BEKLENTİYİ YÜKSELTTİ

Gülse Birsel, yazınca beklentinin büyüdüğünü ifade eden Oya Doğan ama izlendiği kadarıyla beklenen komedinin ortaya çıkamamasından dolayı duyulan hayal kırıklığını dile getirdi. “Jet Sosyete ‘görgüsüz’olmuş” başlıklı yazısında Jet Sosyete’de olmayan, eksik kalan detaylarla ilgili notlarını okurlarıyla paylaştı.

İşte, Oya Doğan’ın Jet Sosyete ile ilgili dikkat çeken yazısı:

 

OYA DOĞAN/VATAN

Öyle yüksek bir beklentiyle ekran karşısına geçip komik ama eski bir şey izleyince ilk hayal kırıklığını yaşadık. Sanırım hepimizi rahatsız eden bir diğer şey; hep aynı oyuncuları, hep aynı oyunlarıyla izlemek oldu. Özellikle Derya Karadaş ve Sarp Apak Yalan Dünya’dan farklı değildi. Cengiz Bozkurt’u da daha önce oynadığı pekçok adamdan farklı izlemedik. Çağlar Çorumlu son dönemin en yetenekli oyuncularından biri ama ne yazık ki bu dizide fazlasıyla Şafak Sezer gibi olmuş. Herkes komik olma sorumluluğunu üstlenince ortaya komedi dozu oldukça düşük bir ilk bölüm çıkmış. Her şeyin fazlası zarar işte! Gelelim güzel şeylere… Bartu Küçükçağlayan ortaya öyle bir Gündüz çıkarmış ki, bugüne kadar oynadığı tüm rollerden farklı! Ayşenil Şamlıoğlu tecrübesini konuşturmuş. Aslı Bekiroğlu öyle duru oynamış ki, Melike’ye inanıyorsunuz. Gülse Birsel’in oynadığı Gizem karakterinde çok malzeme var. Bizi en çok güldürecek karakterlerden biri… Ama önce dizinin acilen ikinci bölümde toparlanması ve ortaya çok güçlü bir çatışma konulması gerekiyor. Çünkü zenginlerin ve fakirlerin hiçbir farkının olmadığı, sınıf farkının görgüsüzlükle eşitlendiği bir iş ortaya çıkmış. Hal böyle olunca ortaya güçlü bir çatışma çıkmamış. Bu da hepimizi asıl rahatsız eden şey!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu