Magazin

Johnny Deep-Amber Heard davasında karar…. Kim kazandı kim kaybetti?

Dünyaca ünlü aktör Johnny Depp ve Amber Heard davasında uzun zamandır devam eden davadan beklenen karar nihayet çıktı. Çekişmeli davayı Johnny Depp kazandı. Amber Heard Johnny Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Mahkeme jürisi, Amber Heard’ün Johnny Depp’e karşı kötülük niyetiyle hareket ettiğine hükmetti. Davayı Johnny Depp kazandı. Jüri Amber Heard’ün Johnny Depp’e karşı kötülük niyetiyle hareket ettiğine, eski eşinin itibarını karaladığına hükmetti. Amber Heard Johnny Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Yılların başarılı oyuncusu Johnny Depp, Amber Heard tarafından cinsel, fiziksel ve psikolojik tacizle suçlandı. Heard, ilk olarak 2018’de isim vermeden de olsa Washington Post için kaleme aldığı yazıda Depp’i “kadın döven” olarak niteledi ve kendini de şiddete maruz kalmış bir halk figürü olarak tanımladı. Depp, bu yazıdan sonra kısa sürede Hollywood’daki işlerini bir bir kaybetmeye başladı ki bunların başında Fantastik Canavarlar ve Karayip Korsanları gibi iki önemli seri yer alıyor.

İLİŞKİLERİ GÜNDEM OLDU

Davada ikilinin ilişkilerine dair pek çok detay ortaya döküldü. Heard, Depp’in kendisine defalarca vurduğunu, kırık bir şişeyle cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Duruşmalar sırasında bu iddialarını ileri sürerken sık sık da gözyaşlarına boğuldu.

Depp ise en başından itibaren bütün bu iddiaları reddedip Heard’ün kanıtlarını çürütmek için yeni kanıtlar ve tanıklar sundu. Davaya damga vuran olaylarda biri de bu kanıtlarla ortaya çıktı; Heard’ün Depp’i yumrukladığını söylediği ses kaydı dinlenirken davanın son günlerinde sürpriz bir tanık da Depp’in yanında yer alarak herkesin dikkatini çekti.

Heard, gördüğünü iddia ettiği şiddet anlarından birini anlatırken Depp’in eski sevgilisi Kate Moss’u da zamanında merdivenlerden ittiğini belirtince tanık olarak Kate Moss da davadaki yerini aldı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu