Sinema

Kabe filminin fragmanı yayında

Yönetmenliğini Levent Akçay’ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Şeylan’ın kaleme aldığı “KABE” isimli sinema filminin fragmanı yayınlandı. Filmin başrollerini  Murat Onuk, Levent Akçay ve Nil Ateş’in paylaşıyor.

Filmin konusu özetle şöyle:

İlgi alanı tarih ve din olan Prof Kahraman Tezel insanlığın giderek yozlaştığı tezini savunmaktadır. Tarihin tozlu sayfaları arasında araştırmalarını yaparken Kâbe ile ilgili ilginç bulgular elde eder. Birbirinden farklı özellikleri olan bilim adamlarını toplayarak Kâbe duvarının köşesinde bulunan Hacer’ül Esved taşını incelemeye karar verir.

Bilim dünyası tarafından tarihin ilk tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe’den başlayarak araştırmalarını derinleştirirler. İslam’ın temiz çağrısını insanlara kabul ettirmek amacıyla Hacer’ül Esved taşı incelenecek ve insanlığın ilk tapınağının Kâbe olduğunu kanıtlamaya çalışacaklardır.

Tarih profesörü Taylan Barbaros, din adamı Prof. Dr Behçet Baysal, bilişim uzmanı Azra ve korumaları eski MİT ajanı Hikmet Kartal ile gizemli bir yolculuğa çıkarlar.

Ancak bu süreç hiç kolay olmayacaktır.

 Kabe filminin fragmanı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu