Televizyon

Kadın savaş muhabirleri TRT World ekranında

Türkiye’nin ilk İngilizce yayın yapan uluslararası haber kanalı TRT World, her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Gününe özel bir programı ekranına taşıyacak. “Women on War- Reporting from the Frontline” (Savaşta Kadınlar – Cepheden Habercilik) adlı program, 8 Mart 2017 Çarşamba günü TRT World ekranında izleyici ile buluşacak.

26 dakika sürecek program yuvarlak masa toplantısında formatında Stavroula Logothettis moderatörlüğünde gerçekleşecek. Programa, TRT World’den Zeina Awad ve Nicole Johnston, bağımsız gazeteci ve eski Al Jazeera muhabiri Sue Turton, CNN’den Arwa Damon ve Al Monitor’den Shelly Kittleson katılacak. Programda katılımcılar ile soru cevap ve röportajlar yapılacak.

blank

Savaş bölgesinden habercilik yapmak tüm gazeteciler için zor. Benzersiz zorluklarla karşı karşıya olan cephedeki kadın muhabirler için daha da zor. Dünya Kadınlar Günü’nde, TRT World, çatışma bölgelerinde geniş deneyime sahip beş gazeteciyi, hikâyelerini paylaşmak üzere ekrana getiriyor. Programda, ‘Cinsiyet, habere ulaşma kabiliyetini nasıl etkiliyor?’, ‘TV dünyasında sahadaki kadınlara nasıl davranılıyor?’, ‘Savaş kapsamında bir gazetecinin kişisel masrafları nelerdir?’ gibi sorular ve çok daha fazlası tartışılacak.

26 dakika sürecek program 8 Mart 2017 Çarşamba günü Türkiye saati ile 18.30 TRT World ekranında izleyici ile buluşacak. Programın özel bölümü ise TRT World’ün www.trtworld.com/womenonwar adresli web sayfasından da izlenebilecek.

TRT World Hakkında:

Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi, objektif ve cesur habercilik ilkeleri ile “küresel izleyicinin kanalı” olmayı hedeflemektedir. Ortaya koyduğu yeni bakış açısı ile dünyada pozitif değişimin habercisi olarak haberin merkezine insanı alan, aynı haberin farklı açılarını gösteren uluslararası bir haber platformudur. Uluslararası prestijli kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katan TRT World, özellikle gelişen teknolojiyi yakından takip ederek izleyicilerine sosyal medya ve internet üzerinden de yayın yapan TV kanalları arasında yer almaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu