Teknoloji

KADINLAR NEDEN İNTERNETTEN ALIŞVERİŞİ ÇOK SEVİYOR?

Smiling young woman shopping online with credit card and laptop computer

Kadınlar e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken en çok nelere dikkat ediyorlar? Hangi ürünleri satın alıyorlar? Fiyatlar nasıl olursa onlar için alışveriş daha cazip hale geliyor? Groupon Türkiye, yaptığı anket çalışmasıyla kadınların online alışveriş alışkanlıklarına ışık tuttu.

Groupon Türkiye’nin düzenlediği ankete katılan kadınların çoğunluğu fazla seçenek bulabildikleri için e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptıklarını belirtti. Ayrıca araştırmaya göre, fiyat ve zaman kazanma da kadınların online alışverişi tercih etme nedenleri arasında yer alıyor.

“Ne sıklıkla online alışveriş yapıyorsunuz?” sorusuna, ankete katılan kadınların yüzde 54’ü “ara sıra”, yüzde 28’si “çok nadir”, yüzde 16’sı “çok sık”, yüzde 2’si ise “hiç yapmıyorum” yanıtını verdi.

Kadınlar online alışverişte en çok kaliteye önem veriyor

Groupon Türkiye’nin araştırmasına göre, online alışverişte kadınların çoğunluğunun en çok dikkat ettikleri şey ise kalite. “E-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken en çok neye dikkat ediyorsunuz?” sorusunda, ankete katılan kadınların yüzde 35’i “kalite”, yüzde 24’ü “güvenlik”, yüzde 24’ü “marka”, yüzde 17’si ise “fiyat” şıkkını işaretledi.

Kadınlar e-ticaret sitelerinden en çok kıyafet satın alıyor

Groupon Türkiye’nin yaptığı ankete göre kadınların çoğunluğu e-ticaret sitelerinden en çok kıyafet satın alıyor. “E-ticaret sitelerinden en çok hangi ürünü satın alıyorsunuz?” sorusuna yanıt veren kadınların yüzde 42’si “kıyafet”, yüzde 19’u “teknoloji ürünleri”, yüzde 13’ü “takı”, yüzde 13’ü “kozmetik ürünler”, yüzde 10’u “ayakkabı”, yüzde 3’ü ise “çanta” şıkkını işaretledi. Ayrıca, anketi yanıtlayan kadınların çoğunluğu, e-ticaret sitelerinde sunulan ürünlerin ortalama fiyatlarının 20 TL-50 TL arasında olduğunda, alışverişin daha cazip hale geldiğini belirtti.

“En son ne zaman bir e-ticaret sitesinden alışveriş yaptınız?” sorusuna ise ankete katılan kadınların yüzde 53’ü “geçen ay içinde”, yüzde 16’sı “bu hafta”, yüzde 13’ü “Bu ay içinde”, yüzde 13’ü “2 hafta içinde”, yüzde 5’i ise “bugün” yanıtını verdi.

Kullanıcılarının yüzde 70’i kadınlardan oluşan Groupon Türkiye, kampanyalarının çeşitliliği ve özellikleriyle cazip avantajlar sunuyor. Groupon Türkiye’de kadın kullanıcılar özellikle, ev ve mutfak aletleri ile güzellik kategorilerindeki kampanyalara yoğun ilgi gösteriyorlar.

Reklamazzi.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu