Magazin

Kadınların ideal tipi Mehmet Aslantuğ ve Sadettin Saran! Peki ama neden?

Ayşe Arman’ın Hürriyet’teki röportaj konuğu eş bulma şirketi kurucusu Yunus Sezener’di. Sezener, kadınlar için Türkiye’deki ideal erkek tipinin ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ ile ünlü işadamı Sadettin Saran olduğunu söyledi. Sezener, bu iki ismin kendilerine eş bulma konusunda danışan kadınlardan geldiğini ifade etti. Peki, kadınlar neden Aslantuğ ve Saran’ı ideal erkek olarak nitelendiriyor?

MEHMET ASLANTUĞ VE SADETTİN SARAN KADINLAR İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Yunus Sezener, Ayşe Arman’a verdiği röportajda  kendilerine eş konusunda danışan kadınların erkeklerde aradıkları özellikleri şöyle sıralıyor:

“Ayakları yere basan, güçlü, özgüvenli, başarılı, iyi kazanan, esprili, değer bilen, bir ortama girdiğinde kendisini belli eden, yakışıklı, uzun boylu, saçı olan, görgülü, duygusal, spor yapan, kibar, sadık, mümkünse kendi işi olan, tek başına yaşayan, aile kurmak isteyen, romantik, olgun, kararlı, cömert, kültürlü, hayatta bir şeyi iyi yapan, çok anneci olmayan, sevgisini gösteren”

Sezener’e göre Türkiye’de kadınlar için bu özellikleri karakterize eden iki erkek figürü var. Biri Mehmet Aslantuğ, diğeri ise Sadettin Saran…

Sezener, “neden Sadettin Saran ve Mehmet Aslantuğ?” şeklindeki soruya, kadınların;

“Bugüne kadar kaç tane kadından Sadettin Saran’ı duydum artık sayamıyorum! Aynı şekilde Mehmet Aslantuğ… Hep şu cümleleri duyuyorum: “Yani aslında ben Sadettin Saran gibi birini beğeniyorum” ya da “Mehmet Aslantuğ benim tipim aslında”. şeklinde cevap verdiklerini aktarıyor.

Sezener, ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ için de;

Yakışıklı, beyefendi, sadık erkek… olarak algısının kadınların zihninde güçlü olduğunu ünlü oyuncunun, iyi günde kötü günde kadının yanında olma duygusu verdiğini sözlerine ekliyor.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu