Sinema

KADİR İNANIR HAKKARİLİLERİN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

Hakkari’de yaptırılan sinema salonunun açılışı için kente gelen sinema oyuncusu Kadir İnanır, kendisine eşlik eden Hakkarili Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın’ın köyüne konuk oldu. İnanır, köylülerle birlikte kahvaltı yaptı.

Kadir İnanır, Gani Şavata ve Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın, Van-Hakkari karayolundaki bir çeşmede durarak su içti. Daha sonra Hakkari’ye gelen İnanır, kendisine eşlik eden Aydın Aydın’ın köyüne konuk oldu. Bağışlı köyüne giden İnanır, Aydın’ın yakınları tarafından karşılandı. Burada kendisi için hazırlanan kahvaltıda yörenin otlu peyniri, kaymak, bal ve tandır ekmeği yedi.

Köydeki vatandaşlarla sohbet eden İnanır şunları söyledi:

“İyi insan olduğun zaman, içini iyi tuttuğun zaman, bir de biraz inançlıysan, yaşamın ne kadar kısa olduğunun bilincindeysen, kavgaların ne kadar anlamsız olduğunu anlarsın. Şurdan çizgiyi şöyle çekiyorsun ta ötede benim memleketime gidiyorsun. Ne olacak burada dünyanın en güzel cennet ülkesini vermişler bize. Burada paylaşılmayacak ne var ki. Adaletsizlik var. Bu adaletsizlikleri ortadan kaldıracağız. Bu adaletsizlik ortadan kaldırıldığı zaman sorun da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.”

Kadir İnanır’ın köyüne yaptığı ziyaretten mutluluk duyduklarını belirten Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın da duygularını şöyle dile getirdi:

“Çocukluğumuzdan beri hep sizi sevdim. Bu süreçte siz kardeşlik köprüsünde büyük katkı sundunuz. Batıda Hakkarili dediğiniz zaman insanlar eyvah diyor. İşte ilk siz geldiniz. Bu konuda ellerinizden öpüyorum. Çok önemli bir öncülük yaptınız. Bütün sanatçıların buraya gelmesi lazım. Bu anlamda da bölgeye gelip gidiyorsunuz, insanların sıkıntılarına ortak oluyorsunuz. Bu insanlar yıllarca sizin filmlerinizle bugünlere geldi. Kardeşlik köprüsünde çok önemli bir katkınız var. Burada size bir ev verebiliriz.”

Skyturk360.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu