Gündem

Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Kavurmacı tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandığı öğrenildi. FETÖ’nün mali yapılanması soruşturması kapsamında mahkemeye sevkedilen 65 işadamından şu ana kadar sorgusu biten 44 kişiden aralarında Faruk Güllü’nün de bulunduğu 16 işadamı “silahlı terör örgütü üyeliği” gerekçesiyle tutuklandığı haber veriliyor.

Aralarında Nejat Güllü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 21 kişinin hakimlik işlemleri sona erdi. Hakimlik, Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tutuklanmasına karar verdi.
TOPBAŞ  İLİŞKİSİNİ KESTİ DEMİŞTİ

FETÖ operasyonunda damadım Ömer Faruk Kavurmacı gözaltına alınmasıyla ilgili Kadir Topbaş; “17/25 Aralık’tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti. Yargı süreci elbette gerçeği ortaya çıkaracaktır. Eğer damadım beyanının aksine davranmışsa hak ettiği cezayı çekecektir. ‘Kızım Fatıma dahi olsa elini keserim’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan ile 42 yıldır omuz omuza yürüyen biri olarak tavrım nettir” diye konuşmuştu.

FARUK GÜLLÜ’NÜN DE ARALARINDA OLDUĞU İŞADAMLARINA TUTUKLAMA

FETÖ soruşturması kapsamında yeni tutuklamalar gerçekleştiği haber veriliyor. FETÖ soruşturmasında Faruk Güllü’nün de aralarında olduğu 16 işadamı tutuklandığı öğrenildi..

Soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülüyor.

İŞTE TUTUKLANAN İŞADAMLARI

1. Sulh Ceza Hakimliği’nce sorgulanmalarının ardından haklarında FETÖ silahlı terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklama kararı verilen isimlerden bazıları şöyle; Güllüoğlu Baklavaları’nın sahibi Faruk Güllü, TUSKON eski Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Nalbant, TUSKON disiplin kurulu yedek üyesi Şener Ardahanlı, FETÖ’nün avukat yapılanmasında yer aldığı, ‘By Lock’ programı kullandığı tespit edilen avukat Süleyman Taşbaş, TUSKON’un alt yapılanması olan İŞHAD yöneticisi Uğur Murat Gültekin, MARFİED Derneği Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Aytan, Bahçelievler İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Düzgün, Florya İş Adamları Derneği Yöneticisi Tolga Güven, MARİFED ve MAİSAD derneklerinin eski yöneticisi Semih Sadır.

SORGULARI SÜRENLER

Aralarında Nejat Güllü ve Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 21 kişinin hakimlik işlemleri ise sürüyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu