Kamu Bankasından Konut Kredisi Eylül Ayında Çıktı! Tamı Tamına 700 Bin Lira Kredi Veriyor

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde olan konut kredilerinde bir kamu bankası harekete geçti.

Kamu bankası Halkbank 700 bin liralık konut kredisi kampanyası başlattı. Tüm kredi başvuru detaylarını da aktaran Halkbank, ev almak isteyenlere uygun faizli 700 bin lira nakit vereceğini açıkladı. Bu kapsamda kredi detaylarını da açıklayan banka, 120 aylık vade süresiyle birlikte kredinin kullandırılacağını duyurdu.

Kamu bankaları konut kredileri için harekete geçerken ilk müjdeli haber Halkbank’tan geldi. Ev sahibi olmak isteyenlere özel 700 bin liralık bir kredi kampanyası başlatan Halkbank, tüm detayları da açıkladı. Peki kamu bankasının 700 bin liralık kredisinde faiz oranı ne kadar oldu? Kimler konut kredisine başvurabilecek? İşte merak edilenler…

Halkbank 700 Bin Lira Kredi Verecek!

Kamu bankası Halkbank, son dönemlerde artan konut fiyatları ve değiştirilen kredilendirme detaylarına rağmen 700 bin liralık bir kredi duyurdu. Ev sahibi olmak isteyenlere destek olacağını duyuran banka, bu kapsamda uygun faizli bir kredi kampanyası başlatarak müjdeli haberi verdi. Kredinin detaylarını da açıklayan banka, başvuru yöntemini duyurdu.

Halkbank 700 Bin TL Konut Kredisi Detayları

700 bin TL limitli olarak kredi kullandırma kararı alan kamu bankası Halkbank, ödeme planı ve faiz bilgilerini de paylaştı. 10 yıla kadar yani 120 aylık bir vade süresi sunan banka, aylık 21 bin 558 TL’lik taksitlerle geri ödeme yapılacağını aktardı. Toplam geri ödeme tutarı 2 milyon 587 bin 6 TL olurken, faiz oranının da yüzde 2.39 ile 2.99 arasında değişeceği vurgulandı.

Halkbank Konut Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank 700 bin lira limitli konut kredisine başvuru yapmak isteyenler için detaylar da açıklandı. 3 farklı başvuru yöntemi bulunan kredi için müşteriler; mobil uygulama, resmi internet sitesi ve Halkbank şubelerine yönlendirildi.

Kimler Halkbank 700 Bin Lira Konut Kredisine Başvurabilir?

Halkbank’ın konut kredisine başvuru yapabilmek için öncelikle reşit olmak ve kredi başvuru formunu doldurmak gereklidir. Başvuru yapan kişinin kredi notunun 1.100 puan üzerinde olması, önemli bir kredilendirme kriteridir. Belgelenebilir bir geliri olan vatandaşların başvurabileceği bu kredide, konutun krediye uygun olması ve en az konut değerinin yüzde 20’sini peşin olarak ödeyebilme şartı aranmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir