Televizyon

Kanal 7 yayın akışı (8 Ekim Cumartesi)

Kanal 7 televizyonunda sevilen diziler ve programların hangi gün, hangi saatte yayınlandığını merak edenler için 8 Ekim Cumartesi günü yayın akışı bilgilerini yayınlıyoruz.

KANAL 7 YAYIN AKIŞI 8 EKİM 2016 CUMARTESİ

06:30 KANAL 7’DE SABAH-HAFTA SONU (Genel İzleyici)

Semanur Sönmez Yaman’ın sunumuyla ekrana gelen Kanal 7’de Sabah, hafta sonu da gündemin nabzını tutmaya devam ediyor. Siyasetin kalbi Ankara’daki gelişmelerden kültür sanata; yurttan ve dünyadan haberlerin yanı sıra haftanın gerçek magazin olaylarına, göz ardı edilmiş Anadolu insanının sorunlarına kadar her türlü konu ve gelişmeyi sabahın ilk ışıklarıyla ekrana taşıyor.

08:00 TÜRK FİLMİ

09:45 NECMETTİN NURSAÇAN’LA HAFTA SONU SOHBETLERİ

CUMARTESİ SABAHLARI NURSAÇAN’LA SOHBETLER İLE NURLANIYOR

Nursaçan’la Sohbetler, İslamiyet’i doğru bir biçimde yaşamak için izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetleri’nde; İslam dininin önemi, kutsal değerler, müminlerin günlük hayatta dikkat etmesi gereken hususlar Kur’an-ı Kerim ışığında anlatılıyor.

İzleyiciler soracak, Necmettin Nursaçan, canlı yayında cevaplayacak, Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanacak. İslam’ı daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetler’inde, peygamberlerin hayatlarından örnekler, İslam önderi Hz. Muhammed’den hadisler, İslam tarihinden merak edilen konular yer alıyor.

‘Nursaçan’la Hafta Sonu Sohbetleri’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:45’te Kanal 7’de…

11:50 DİZİ ’’DELİ DİVANE’’ (T)

12:50 DİZİ ‘’YALANCI BAHAR-MADHUBALA’’(T)

14:30 TV FİLMİ

16:00 DİZİ ‘’DELİ DİVANE-BİDAAİ’’

HÜZÜNLÜ BİR AŞK ÖYKÜSÜ: DELİ DİVANE

Hint sinemasının ünlü yıldızları Angad Hasija, Parul Chauhan ve Sara Khan’ın yer aldığı bu uzun soluklu dizide Sadhana ve Ragini’nin duygusal hikâyesi anlatılıyor. Ailesini kaybettikten sonra Ragini’nin ailesi ile birlikte yaşamaya başlayan Sadhna, Rajvansh ailesinin zihinsel engelli oğlu Alekh’e öğretmenlik yapmaktadır. Alekh’in annesi Vasundhara, oğlunun durumunun günden güne iyiye gittiğini görünce Sadhna’ya olan güveni daha da artar ve ondan Alekh ile evlenmesini ister. Sadhana, Vasundhara’yı kırmamak için yaşadığı tüm karasızlıklara rağmen bu evliliğe razı olur. Diğer yandan ailenin üniversite eğitimi için Amerika’da bulunan oğlu Ranvir de mezuniyetinin ardından eve geri döner ve abisinin düğün hazırlıkları esnasında Sadhna’nın kız kardeşi Ragini ile tanışır. Kısa zamanda birbirlerine âşık olan Ranvir ve Ragini’de evlilik kararı alır. Ancak Ragini’nin oğluna layık bir gelin olmadığını düşünen Vasundhara onların arasını bozmak için planlar yapar.

Künye Türü: Romantik ve Dram Yönetmen: Rajan Shahi, Romesh Kalra, Sunand Kumar
Oyuncular: Angad Hasija (Alekh Inderjit Rajvansh), Sara Khan (Sadhana Alekh Rajvansh), Parul Chauhan (Ragini Ranvir Rajvansh), Kinshuk Mahajan (Ranvir Inderjit Rajvansh) Senarist: Zama Habib, Garima Goyal, Virendra Shahaney, Aparna Shahaney, Sonali Jaffar Yapım yılı: 2007 Ülke: Hindistan

18:00 KANAL 7 HAFTA SONU HABERLERİ

19:00 TÜRK FİLMİ “TARZAN RIFKI”

Kirli işlerde kullanılmak üzere mafyanın eline düşen fakir ve sakar bir adamın öyküsü. Sakarlığı ve beceriksizliği yüzünden bir baltaya sap olamayan Rıfkı, kendini Tarzan sanmaktadır ve zamanının büyük çoğunluğunu ormanda geçirmektedir. Fakir ve saf bir delikanlı olan Tarzan Rıfkı tesadüfler sonucu kendisini mafyanın içinde bulur ve bu kanunsuz adamlar Rıfkı’yı kendi kirli işlerinde kullanmak isterler. Ama sakarlığı yüzünden mafyanın bütün işlerini alt üst eden Rıfkı, sonunda mafya babasını da çileden çıkarır. Çareyi Rıfkı’yı ortadan kaldırmakta arayan mafya, akla gelmeyecek her türlü yola başvurarak harekete geçer.

21:10 DİZİ ‘’YALANCI BAHAR-MADHUBALA’’

22:45 GÜNDÜZ GECE

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sempatik Türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece Anadolu topraklarının keşfedilmeyi bekleyen birbirinden güzel yerlerini Kanal 7 izleyenleri için gezecek. Farklı kültürler, yöresel türküler, Anadolu insanının samimi sohbetleri Gündüz Gece ile ekranları şenlendiriyor. Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Doğudan Batıya yurdun her köşesinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, dünyaca ünlü Türk mutfağının yöresel lezzetleri Gündüz Gece ile izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkânı sunan Gündüz Gece köy meydanlarından keyifli sohbetlere, düğünlerden ilginç adetlere yer veriyor.

Bağ bozumundan buğday başağına, güneydoğudan yükselen uzun havalardan İç Anadolu bozlaklarına kadar, Anadolu’nun her rengi Gündüz Gece’de.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:45’te Kanal 7’de…

23:55 TÜRK FİLMİ “KÖŞEYİ DÖNEN ADAM”

Kanal 7 Türk sineması kuşağında bir Kemal Sunal klasiği… Gazetelerden biriktirdiği kuponlarla zengin olma hayalleri kuran Adem’e Amerika’da ölen amcasından miras kaldığı haberi gelir. Sürekli itilip kakılan Adem’in bütün hayatı bu haberle değişir. Mahalle ve işyerindekiler mirastan pay almanın telaşıyla Adem’in peşinden koşmaya, bir dediğini iki etmemeye başlar. Sevdiği Şükran’la nişanı yapılır. Ancak Amerika’dan gelen miras koca bir sandık içinden çıkan bir eşektir. Duyulan hayal kırıklığı bu kez yerini kuşkulara ve eşeğin kerametli olduğu söylentilerine bırakır. Şimdi iş eşeğin kerametini çözmeye kalmıştır. Yönetmen: Atıf Yılmaz Senaryo: Umur Bugay, Müjdat Gezen Oyuncular: Kemal Sunal, Meral Orhonsay, Necla Soylu, Ali Şen, Özcan Özgür, Sami Hazinses, Nejat Gürçen Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin Yapım: Çiçek Film/1978

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu