Medya

Kanal D Ana Haber’de düşük reytinglerin faturası kime kesildi?

Kanal D Haber’de sürpriz ayrılık. Kanalın satışı sonrasında Ramazan Kurnaz,  Kanal D Haber Daire Başkanı olarak göreve getirilmişti. NTV’den transfer edilen Buket Aydın ise Kanal D Ana Haber Spikeri olarak göreve başlamıştı.Bu değişim sonrasında ana haber bültenlerinde istenilen reytingler bir türlü gelmeyince olanlar oldu. Buket Aydın ve Ramazan Kurnaz arasında yaşanan gerilime Demirören Medya’sının İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal el koydu.

RAMAZAN KURNAZ’IN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Kanal D’ye transfer olmadan önce Ahmet Hakan’ın yerine Show Ana Haber’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüten Ramazan Kurnaz, bu göreve 2 ay önce ekibiyle birlikte gelmişti. Mehmet Soysal, Kanal D Haber Merkezi’ndeki tartışmaya son noktayı koydu ve Ramazan Kurnaz ile yollar ayrıldı.

 REYTİNGLERDE SERT DÜŞÜŞ YAŞANDI

Ahmet Hakan’ın Kanal D Ana Haber macerasının bitirilmesinin sonrasında Kanal D’nin haber reytinglerinde sert bir düşüş yaşandı. NTV’den ana haberi sunması için transfer  edilen Buket Aydın düşük reytingleri bir türlü toparlayamayınca haber servisi Buket Aydın ve Ramazan Kurnaz arasında büyük gerilime neden oldu.

Dün, reytinglerde Kanal D Ana Haber Genel/Total Kategorisinde 23. sırada; AB’de ise 29. sırada yer almıştı. Oysa Ahmet Hakan’dan hemen sonra ana haber bültenini sunmaya başlayan Gözde Atasoy Kökçü ile başarılı sonuçlar alınmıştı. Kanal D Ana Haber AB’de 5. sıraya kadar yükselmişti.

Mehmet Soysal’ın hamlesiyle düşük reytinglerin faturası Kurnaz’a kesilmiş oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu